E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Ja çfarë ka ndodhur në vendin tonë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju përcjell titujt kryesorë të zhvillimeve në Shqipëri në 24 orët e fundit

1- Shkarkohet Ilir Meta nga 104 deputetë, vetëm 7 besnikë me presidentin

2- Rama: Meta poshtëroi Kushtetutën dhe turpëroi Shqipërinë në raportet me SHBA-në

3- Meta sulmon Kuvendin dhe ‘godet’ deputetët e opozitës, PD e cilëson antikushtetues vendimin e Parlamentit

4-Kriminaliteti/ Ardi Veliu: Të rritet efikasiteti ose largoheni nga detyra!

5- Vrau 4 policë në vitin 2009/ SPAK kërkon nga GJKKO konfiskim të pasurisë të Dritan Dajtit

6-Gripi i shpendëve/ Lejohet importi i mishit të pulës vetëm në portin e Durrësit

7- Asnjë humbje jete nga COVID, 18 raste të reja në 24 orët e fundit

8- Kuvendi lë jashtë gazetarët/ Delegacioni i BE-së: Rregullat nuk janë në përgjigje të udhëzimeve tona

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...