E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

Akuza

Akuzat e Metës, Rama: E turpshme të kemi një president të tillë

Kryeministri Edi Rama, e cilëson të turpshme faktin që Ilir Meta ndodhet në zyrën e Presidentit të Republikës. Pasi kreu i shtetit tha se qeveria...

Akuzat për inceneratorët, Veliaj sulmon Bashën

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka replikuar sërish ndaj kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Duke ju referuar dy shtëpive të ndërtuara...

Akuzat e Veliajt, Basha: Një vemje që gënjen, të hënën e padis në prokurori

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar ndaj akuzave të kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj. Veliaj tha se Basha la protestën e Astirit,...

Rasti i Manjola Kacanit/ Basha: Kriminale që një kryeministër të kërcënojë një qytetare

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar lidhur me kërcënimin që Partia Demokratike pretendon se i është bërë Manjola Cakonit nga kryeministri Rama. Përmes një...

VIDEO/ Studentët demaskojnë Veliajn në zyrën e tij: Ti je vrasës i Ardit Gjoklajt

Disa aktivistë të Lëvizjes për Universitetin kanë demaskuar ditën e sotme kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, në zyrën e tij. Lëvizja për Universitetin ka publikuar...

Tensionet për Mesdheun Lindor/ Kërcënon Turqia: Nuk do falim askënd

Tensionet mes Turqisë dhe Greqisë lidhur me çështjen e Mesdheut Lindor sa vijnë edhe thellohen. Së fundmi, zëdhënësi i partisë qeverisëse Partia për Drejtësi dhe...

Arrestohet ish-këshilltari i Trump, dyshohet se mashtroi me milionat e mbledhura për murin kufitar

Ish-këshilltari i presidentit Trump, Steve Bannon, është arrestuar nën akuzat e mashtrimit, lidhur me ndërtimin e murit në kufirin e SHBA-Meksikë. Sipas Departamentit të Drejtësisë...

PD akuzon Ramën: 147 milionë euro për punësime elektorale

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama se ka shpenzuar 147 milionë euro për punësime elektorale. “Edi Rama ka paguar një mal me para për të...

Si mund të mbrohet Thaçi nesër në Hagë, avokatët tregojnë opsionet

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ditën e nesërme do të udhëtojë në Hagë për t’u intervistuar nga Prokuroria Speciale lidhur me akuzat e ngritura...

“Njëri Kryeministër dhe tjetri President”/ Rama sqaron të vërtetën e ofertës për Bashën

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish lidhur me akuzat e bëra më herët sot nga kreu i PD-së, Lulzim Basha. Në deklaratën e sotme për...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...