E premte, 10 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

abort

SHBA/ Gjykata e Lartë merr vendim të rëndësishëm për abortin

Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara mbrojti të drejtën për abort në një vendim të rëndësishëm, ku rrëzoi një ligj të shtetit të...

Mamaja donte ta abortonte, gjyshja i shpëtoi jetën

Brixhilda ishte sot pjesë e programit “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, për t’i bërë një lojë të vogël gjyshes, por edhe...

“Frikë t’i tregonte burrit për abortin”, gruaja vjedh foshnjën në spital (VIDEO)

Tajlandezja Srivaluk Aketamsatien ka pranuar se kishte vjedhur foshnjën e porsalindur nga reparti i  gjinekologjisë, pasi sipas saj ishte e frikësuar t'i tregon burrit...

Mijëra protestues kërkojnë legalizimin e abortit

Mijëra banorë të Meksikës kryesisht vajza dhe gra kanë protestuar, duke kërkuar lejimin e abortit. Protestuesit janë veshur me rroba të gjelbra të cilat janë...

E drejta për të abortuar, dhjetëra protesta në mbarë SHBA-në

Dhjetëra protesta që mbështesin të drejtat e abortit u mbajtën të martën në Shtetet e Bashkuara. Demonstratat erdhën si pasojë e disa ligjeve anti-abort që...

Kreu abort të paligjshëm ndaj 16-vjeçares nga Drenasi, vendoset në arrest shtëpie gjinekologu

Divizioni për Çështje Penale në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka vendosur të caktojë masën arrest shtëpie kundër të pandehurit, F.A, për shkak të veprës...

Shuhet Simone Veil, politikania liberale e Francës që bëri epokë

Politikania franceze, kampione e të drejtave të grave dhe e mbijetuar e Holokaustit Simone Veil, ka vdekur në moshën 89 vjeçare. Ajo është shumë e...

ALARMANTE/ Shqipëri, në çdo 3-4 lindje ka një abort

Jo Zyrtarisht në Shqipëri statistikat e abortit janë tejet alarmante. Statistikat pjesore që publikon UNFPA, Agjencia Zhvillimore e Kombeve të Bashkuara, tregojnë se për...

Të fundit

Sherri tek Partizani/ Zbulohet kush u zu me Boldorin poshtë pallatit

Ka shkuar në pesë numri i të infektuarve me COVID-19 te skuadra e Partizanit. Lajmin e ka bërë me dije klubi i Partizanit në...

Shifra të frikshme nga pandemia, 2 pacientë humbin jetën tek Infektivi

Pandemia ka mbërthyer vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sërish për shifra në rritje të të infektuarve. Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar...

Të infektuarit tek Partizani, FSHF merr vendimin final për derbin

FSHF ka marrë vendimin final për derbin Partizani-Tirana. Situata kaotike tek të kuqtë lidhur me të infektuarit me koronavirus, vuri në dyshim zhvillimin e...

Pandemia/ Bëri testin, dalin përgjigjet për vëllain e kryeministrit

Tashmë ka shkuar në pesë numri i lojtarëve të infektuar me koronavirus te Partizani, para derbit të kryeqytetit. Deian Boldor dhe Besnik Ferati ishin...

Do kandidojë për president, Kanye West raportohet se po lufton me bipolaritetin (FOTO)

Ylli i muzikës Kanye West, producent dhe sipërmarrës i njohur, njoftoi në Twitter se synon të kandidojë për president të Shteteve të Bashkuara këtë...