E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

“Frikë t’i tregonte burrit për abortin”, gruaja vjedh foshnjën në spital (VIDEO)

Tajlandezja Srivaluk Aketamsatien ka pranuar se kishte vjedhur foshnjën e porsalindur nga reparti i  gjinekologjisë, pasi sipas saj ishte e frikësuar t’i tregon burrit që kishte humbur foshnjën e saj biologjike.

Burri i saj ishte gëzuar shumë kur kuptoi se do të bëhet baba dhe ajo donte t’ja prishte gëzimin me abortin.

Ajo është shtirur si shtatzënë derisa shkoi në spitalin e qytetit Pang Nga. Aty u njoh me një çift që kishin sjellë në jetë një vajzë.

27 vjeçarja i ka telefonuar burrit dhe i ka treguar se po futet në sallë për të lindur. Të nesërmen është shtirur sikur po ndihmonte çiftin dhe në mungesë vëmëndjeje ajo ka vjedhur foshnjën. Ngjarja është filmuar nga kamerat e sigurisë.

Ajo u largua me motoçikletë nga vendi i ngjarjes dhe kishte shkuar në shtëpi për t’i treguar foshnjën burrit. Ai i  besoi versionit të saj, pa ditur se çfarë kishte ndodhur realisht.

Megjithatë, policia e gjeti shpejtë dhe po të njëjtën ditë ajo përfundoi në pranga e në stacionin e policisë. Ajo ka pranuar krimin e kryer do të dënohet nga 3 deri në 5 vite me burgim.

https://youtu.be/HPeOiumiWQE

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...