E enjte, 1 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

30 qershori

“Në 30 qershor nuk pati zgjedhje”, Basha vlerëson deklaratën e misionit të KiE

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka përshëndetur deklaratën e misionit të KiE në lidhje me zgjedhjet vendore të 2019. Përmes një postimi në Twitter, Basha...

Arta apo Marsida, është si pyetja: 30 qershori apo 13 tetori

Nga: Mero Baze Mos u lodhni të kuptoni debatin ligjor që tenton të prodhojë ilir Meta pasi ai më të qartë se sa Kushtetutën ka...

Jep dorëheqjen kryetarja e Gjykatës në Durrës, për çfarë u akuzua pas 30 qershorit

Dorëhiqet nga posti i kryetares së Gjykatës së Durrësit, Joana Qeleshi, e cila e mbante këtë pozicion që nga viti 2013. Mësohet se Qeleshi ka...

Një këngë me çifteli për shpikjen e Lul Bashës!

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka shpikur një formulë të re për funksionimin e sistemit demokratik, e cila ka rrëzuar të gjitha teoritë politike që...

“Do të veproja njësoj si Meta”, Bujar Nishani komenton raportin e Venecias

Ish-presidenti, Bujar Nishani, ka folur rreth krizës politike në vend, duke u ndalur tek rasti i presidentit Meta. I ftuar në “Aktualitet” në Fax News,...

Duhet një sistem i ri zgjedhor me 100 deputetë…

Nga: Eduard Zaloshnja David Kostelancik, drejtori i Departamentit Amerikan të Shtetit për Europën Qendrore dhe Jugore, deklaroi në Tiranë se reforma zgjedhore duhet të përfundojë...

Ndërhyrja e Komisionit të Venecias/ Shehu: Turp i botës, vendimi i Metës ishte i ligjshëm

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka folur rreth delegacionit të Venecias, duke u shprehur se është turp për Shqipërinë që një komision i...

A e shkeli Meta Kushtetutën?/ Komisioni i Venecias: Idenë e kemi të qartë! Raporti më 11 tetor

Pas përfundimit të takimit që u zhvillua mes delegacionit të Venecias dhe anëtarëve të Komisionit Hetimor, drejtues i delegacionit, Kaarlo Tuori u shpreh se...

Spiropali: Muret donkishoteske ranë në 30 qershor

Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali, i ka uruar suksese Këshillit të ri Bashkiak të qarkut të Tiranës, për mandatin e ri. Në reagimin e...

“Kuvendi e ka bërë gjykimin para se të nisë hetimin”, Meta dëshmon në Komisionin Hetimor

Presidenti Ilir Meta po dëshmon në Komisionin Hetimor, i ngritur posaçërisht për hetimin e tij. Kreu i Shtetit e ka nisur fjalën e tij...

Të fundit

Tajvan, prodhohet roboti që kryen 2 mijë teste virusi në ditë

Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë teste të...

Agron Duka: Rama nuk do t’ia dijë për rregulla loje

Kreu i PAA Agron Duka tha sot në emisionin Arena se kryeministri Rama si politikan nuk do t’ia dijë për rregulla loje, kur ka interes...

Britani e Madhe, doktorët me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore

Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kostumin e parë fluturues në botë...

Tremujori i dytë, ekonomia në Shqipëri bie me 10%

Në Shqipëri, Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një rënie të fortë, duke u tkurrur me 10.29 përqind në tremujorin e dytë të vitit, si...

Nuk ndalet Inter, 9 gola në 2 ndeshje

Inter ka shpartualluar në ndeshjen e dytë Beneventon dhe ka fituar 2-5 në transfertë ndaj Beneventos dhe bashkë me sfidën ndaj Fiorentinës ka shënuar...