E hënë, 6 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

24 ore

201 të infektuar me koronavirus brenda 24 orëve në Serbi

Në Serbi, brenda 24 orëve janë konfirmuar 201 raste të reja me koronavirus. Gjithsej 2.867 raste janë regjistruar me COVID-19 që prej përhapjes së pandemisë. Raportohet...

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ 5 viktima brenda 24 orëve të fundit

Pesë persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar në 26 numrin e përgjithshëm të...

Tragjike në Francë/ 1,417 viktima brenda 24 orëve

Koronavirusi brenda 24 orëve ka marrë 1,417 jetë njerëzish në Francë. Autoritetet përkatëse kanë njoftuar se janë regjistruar 11 mijë raste të reja brenda harkut...

Italia vijon të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit, del bilanci i viktimave

Italia vijon që të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit! Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 727 persona, duke e çuar numrin...

Rrëzohet një tjetër aeroplan rus, 24 orë pas incidentit në Siri! Pritet lëvizja e Putinit

Sipas ministrisë ruse të mbrojtjes, një aeroplan MiG-31 u rrëzua sot (e mërkurë) në rajonin Nizhny Novgorod. “Më 19 shtator, rreth orës 03:30 të kohës...

54 milionë euro në 24 orë, ja çmenduria që bën Ronaldo në Itali

Transferimi i shekullit duket se do ti nxjerrë shpenzimet e bëra për ta sjellë në Itali në kohë rekord. Bëhet fjalë për blerjen e...

“Jam specialist pa punë”, Rama sfidon qytetarin: Të gjej punë për 24-orë, por..  

Kryeministri Rama i pranishëm sot Lushnje, ka komunikuar nga afër më qytetarët për të dëgjuar nga afër hallet dhe problemet e tyre. Një nga banorët...

Piramida “Bitcoin”, 100 mld dollarë humbje për 24 orë

Bitcoin është në rënie të lirë për 24 orët e fundit në tregun e kripto valutave. Monedha virtuale më famshme në botë ka humbur...

Qindra gjoba, bllokim mjetesh dhe heqje patente; policia bën ‘kërdinë’ në 24 orë

Qindra gjoba, bllokim mjetesh, heqje patentash dhe arrestime: është ky bilanci i policisë në kuadër të operacionit për parandalimin e aksidenteve rrugore. Vëmendje e veçantë...

Shiu ndërpret Flamurtari-Laçi, Duro 24 orë kohë për të bërë kthesën

U ndërpre pas 45 minutave lojë sfida mes Flamurtarit dhe Laçit. Reshjet e dendura të shiut u bënë pengesë për vazhdimin e sfidës pasi...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...