E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

100 mije euro

Mbi 100 mijë euro të padeklaruara, kapet në Sarandë i moshuari francez

Policia i ka sekuestruar një francezi në Sarandë mbi 100 mijë euro, me arsyetimin se nuk e kishte deklaruar shumën në kufi. Sipas policisë, i...

KE financim deri në 100 mijë euro për gratë inovatore, edhe në Shqipëri

Komisioni Evropian, në kuadër të nisjes së edicionit të shtatë të Çmimeve të BE-së për Gratë inovatore, në fusha shkencore, ka bërë me dije...

Përfitoi mbi 100 mijë € nga fondet e BE, ja për çfarë i përdori Arbër Çekaj

Media investigative OCCRP i ka kushtuar një artikull Arbër Çekajt, i cili u kap në Durrës me 613 kg kokainë, sasia më e madhe...

Këngëtari shqiptar dhuron 100 mijë euro për të prekurit nga tërmeti

Këngëtari i njohur shqiptar Ermal Fejzullahu ka vendosur të ofrojë një shumë prej 100 mijë eurove për të prekurit nga tërmeti i djeshëm. Përmes një...

Maqedonia jep 100 mijë € për Shqipërinë, Turqia e gatshme të sigurojë çdo ndihmë

Maqedonia e Veriut do të ndihmojë Shqipërinë me 100 mijë euro, si dhe ka dërguar 30 ekipe profesionale që do të ndihmojnë për shpëtimin...

“100 mijë euro për një pjesë tokë”/ Vëllezërit Basho para gjykatës: S’kam gjobitur dajën, por ai…

Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për Santilo Bashon, vëllain e Tesilvan Bashos; të dy të arrestuar pak...

Foto/ Më shumë së 20 grabitje, kush janë 7 shqiptarët e arrestuar në Itali

Nëntë persona përfunduan të hënën në prangat e policisë italiane, të akuzuar se kanë fituar më shumë se 100 mijë euro nga grabitjet e...

Donte të kalonte kufirin/ Kush është i riu që po transportonte 100 mijë euro me autobus

Gjatë kontrolleve të kryera nga policia kufitare në pikën e kalimit në Murriqan, u sekuestruar një shumë monetare e një vlere prej 100 000 eurove...

Shqipëria 100 mijë euro për katedralen, Sara Hoxha: Aq kushton vetëm kuzhina ime

Ditën e djeshme, qeveria shqiptare ka ofruar shumën prej 100 mijë eurosh për të kontribuar në rindërtimin e katedrales Notre Dame, e cila u...

100 mijë euro heroinë në makinë, shqiptari e pëson keq

Një shqiptar ka përfunduar në pranga pasi është kapur me 4 kg heroinë. I arrestuar është 32-vjeçari Edison Fejzo. Ai u kap në Taranto,...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...