E premte, 22 Janar, 2021
12 C
Tirana

Rudina Hajdari del kundër Kryemadhit: Nuk luftoj krah LSI-së, ka probleme me blerjen e votës

Deputetja demokrate Rudina Hajdari njoftoi pak më herët vendimin e saj për të mos dorëzuar mandatin e deputetit.

Ajo nuk kurseu as kritikat ndaj aleancës së PD-së me LSI-në, duke thënë se e ka shumë të vështirë të luftojë krah tyre.

“E kam shumë të vështirë të luftoj krah LSI-së, është çështje parimore për mua.

Dhe nëse hap raportet e OSBE-së, është një parti që ka shumë probleme në këtë drejtim, në shit-blerjen e votës”, u shpreh deputetja Hajdari, në intervistën e dhënë për “Zërin e Amerikës”.

Rudina Hajdari i vë ‘shkelmin’ PD-së: Po dëmtoni integrimin e Shqipërisë!

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rritet numri i viktimave dhe të infekuarve nga koronavirusi në vend

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 7 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Kurba e koronavirusit në vend mbetet e lartë, teksa...

Sikleti me mësuesin e gjimnazit, ministren për Europën e ca të tjerë

Nga: Genc Pollo “Fremdschämen” është një fjalë gjermanisht e cila, me sa kam parë, nuk ka ekuivalent njëfjalësh në gjuhët europiane përfshi edhe shqipen. Kur...

Koronavirusi, Kapshtica mbetet e mbyllur deri më 8 shkurt

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se Pika e Kalimit Kufitar Kapshticë, do të qëndrojë e mbyllur deri më datë...

“Hakmarrja është e pashmangshme”/ Lideri i Iranit kërcënon Donald Trump-in

Në llogarinë e Udhëheqësit Suprem të Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, është bërë një postim që duket se është një lloj kërcënimi për ish-presidentin e...

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 289 raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka njoftuar të premten se janë regjistruar edhe 14 viktima nga koronavirusi. “Rastet e vdekjes janë nga...