E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

‘Çmenduria’ e Manchester United, 115 milionë euro për yllin e Barçës

Manchester United është duke kaluar një formë fantastike nën drejtimin Ole Guner Solskajer. Por ekipi që ai ka në dispozicion nuk është në nivelin e kundërshtarëve që përballet në Premier League, si Liverpool dhe Manchester City.

Për të minimalizuar diferencat me kryesuesit dhe për tu rikthyer sërish te suksesi, drejtuesit duket se janë të gatshëm të bëjnë çmendurira për ti plotësuar dëshirat Solskajerit.

Sipas asaj që raporton “Sport”, Manchester United ka bërë gati 115 milionë euro për brazilianin e Barcelonës me Coutinho që ka vendosur për t’u larguar nga katalanasit. “Mirror” shkruan se mesfushori është objektivi i parë për “djajtë e kuq” dhe në verë pritet që klubi anglez të mbarojë transferimin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...