E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Video/ Dhunë masive në Portugali, lojtarë dhe tifozë përshihen në sherr

Nervat në futboll nuk kanë të bëjnë fare me objektiva. Për të dalë jashtë kontrollit mjafton një episod sado i vogël, edhe në kategoritë inferiore, ashtu si ka ndodhur në ndeshjen e Dragões Sandineses kundër rivalëve të Gulpilhares në Division of Honor në Portugali, që është mbyllur me një invazion të fushës dhe një sher masiv që përfshiu futbollistët dhe tifozët.

Në minutën e 94 të takimit, sapo u shënua goli e dytë (2-1) i Dragões Sandinenses, nisi kaosi. Policia ka kërkuar përforcime në stadiumin Tourão di Sandim, për të qetësuar gjakrat, ndërkohë që sherri është filmuar dhe publikuar nga e përditshmja “The Gaiense”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...