E enjte, 1 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

Portugali

Përplasja e trenit në Portugali, shënohen 2 viktima e dhjetëra të plagosur

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në Portugali, teksa një tren pasagjerësh është përplasur me një mjet mirëmbajtjeje. Të paktën dy vagonë...

Portugalia cakton datën zyrtare për rifillimin e Premier Ligës

Edhe Portugalia ka vendosur një datë zyrtare për rifillimin e sezonit të futbollit, i cili është pezulluar që prej muajit mars për shkak të...

Portugalia do të dalë nga izolimi

Presidenti portugez, Marcelo Rebelo de Sousa ka njoftuar se gjendja e jashtëzakonshme në Portugali do të përfundojë më 2 maj. Megjthatë, ai ka tërhequr vërejtjen...

FOTO/Viktima më e re në Evropë, 14 vjeçari humb jetën nga koronavirusi

Një 14-vjeçar nga Portugalia ka humbur jetën ditën e sotme nga koronavirusi. Adoleshenti nga provinca Ovar besohet të jetë personi me moshën më të re...

Letra/ Teatri Kombëtar i Lisbonës mbështet protestën e Teatrit Kombëtar në Tiranë

Teatri Kombëtar i Lisbonës mbështet protestën kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar Shqiptar. Lajmin e bën të ditur Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, e...

Aksident tragjik në Portugali/Përmbyset autobusi, 28 të vdekur (foto-video)

Një autobus me turistë është përmbysur në Portugali, ku për pasojë kanë vdekur 28 persona. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në ishullin Madeira, e...

Video/ Dhunë masive në Portugali, lojtarë dhe tifozë përshihen në sherr

Nervat në futboll nuk kanë të bëjnë fare me objektiva. Për të dalë jashtë kontrollit mjafton një episod sado i vogël, edhe në kategoritë...

Rita Ora nuk ndalet, pozon ‘topless’ në Portugali (Foto+Video)

Rita Ora performoi për publikun spanjoll në Barcelonë para se të nisej drejt Portugalisë, ku do të relaksohej për disa çaste. Ndërsa qëndronte në...

Foto/Ronaldo nderohet në Portugali, këtë herë skulptori nuk dështon

Cristiano Ronaldo është nderuar sërish në vendin e tij të lindjes në Maderira me një statujë, por që këtë herë është më origjinale se...

Uragani Ofelia mund të shkaktojë dëme në Portugali

Arkipelagu portugez i Azoreve është në gadishmëri të lartë me afrimin e uraganit Ofelia, që pritet të shkaktojë shira të rrëmbyeshme ndërsa do të...

Të fundit

Tajvan, prodhohet roboti që kryen 2 mijë teste virusi në ditë

Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë teste të...

Agron Duka: Rama nuk do t’ia dijë për rregulla loje

Kreu i PAA Agron Duka tha sot në emisionin Arena se kryeministri Rama si politikan nuk do t’ia dijë për rregulla loje, kur ka interes...

Britani e Madhe, doktorët me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore

Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kostumin e parë fluturues në botë...

Tremujori i dytë, ekonomia në Shqipëri bie me 10%

Në Shqipëri, Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një rënie të fortë, duke u tkurrur me 10.29 përqind në tremujorin e dytë të vitit, si...

Nuk ndalet Inter, 9 gola në 2 ndeshje

Inter ka shpartualluar në ndeshjen e dytë Beneventon dhe ka fituar 2-5 në transfertë ndaj Beneventos dhe bashkë me sfidën ndaj Fiorentinës ka shënuar...