E mërkurë, 22 Shtator, 2021
21.2 C
Tirana

LSI i përgjigjet Rudina Hajdarit për shitblerjen e votave

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, i është përgjigjur akuzave të Rudina Hajdarit ndaj LSI për shitblerjen e votës. Me anë të një postimi në Facebook, Vasili ka publikuar edhe një raport të OSBE –ODIHR, në të cilin thuhet se PD dhe LSI denoncuan vjedhjen e votave në atë periudhë.

Ai citon më tej se kryeministri i prodhuar me votat e kriminelëve ne 2017, nuk pati asnjë pretendim për zgjedhjet dhe shitblerjen e votës, duke e cilësuar si përfituesin e saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Apeli dënon me vendim të prerë Adriatik Llallën

Gjykata e Posaçme e Apelit, kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit la sot në fuqi dënimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për ish...

Pakësohen ata që s’duan të vaksinohen, teksa mbushen spitalet…

Nga: Eduard Zaloshnja Në fillim të korrikut, kur spitali infektiv pothuaj nuk kishte më të shtruar me Covid-19, përfshiva në pyetësorin e një sondazhi privat,...

Kurti: Vuçiç ka inat dhe vrer, s’i kontribuon qetësimit të situatës

Gjatë një konference për mediat, kryeministri Albin Kurti është prononcuar për reagimin e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, sa i takon vendimit më fundit...

Kurti: Masat për targat i heqim nëse Serbia vepron njësoj

Kosova është e gatshme ta heqë masën e reciprocitetit me Serbinë sa i përket targave, nëse Beogradi do të bëjë të njëjtën gjë për...

Porositë e Veriut

Nga: Blerim Shala Për shkaqe të shumta, ligjësisht dhe politikisht lehtë të justifikueshme, Qeveria e Kosovës këto ditë vendosi që të mos ia vazhdojë afatin...