E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Balla në krahë të Rudina Hajdarit

Pas LSI-së, reagimi i radhës ka ardhur nga kreu i Grupit parlamentarë të PS-së, Taulant Balla, lidhur me qëndrimin e ndërmarrë nga ana e deputetes Rudina Hajdari.

LSI i përgjigjet Rudina Hajdarit për shitblerjen e votave

Ajo sot reflektoi vendimin e marrë se nuk do të djegë mandatin. Nga studioja e “ABC News”, Balla u shpreh se ato që tha Hajdari, në arsyetimin e qëndrimit të saj, qëndrojnë. Për të, e gjithë kjo vendimmarrje është një vetëvrasje për PD e LSI, dhe se bien në kundërshtim me interesat e vendit.

“Bashkë e dëgjuam atë që tha Rudina, dhe nuk kam asnjë dyshim që është ajo që deputetja Hajdari nënvizon. Pra e gjithë kjo vendimmarrje është një vetëvrasje për PD e LSI, dhe nuk kam asnjë kundërshtim që bien nën kundërshtim me interesat e Shqipërisë. Ajo që tha Hajdari ishte frymëzuese”, tha Balla.

Rudina paralajmëron Bashën: Matu mirë nëse vendos të më përjashtosh!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...