E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Rudina paralajmëron Bashën: Matu mirë nëse vendos të më përjashtosh!

Rudina Hajdari do të vijojë të jetë deputete e Kuvendit të Shqipërisë, edhe me riskun për të mos qenë më pjesë e Partisë Demokratike që e nxori deputete. Ajo tha publikisht se do të zgjedhë interesin e Shqipërisë, pasi nuk mund të ndjek një vendim që shkon kundër frymës së Kushtetutës së vendit.

Në intevistën për “Zërin e Amerikës”, Rudina solli në fokus rastet kur PD ka përjashtuar anëtarë apo deputetë të saj. Një ndër ta ka qënë edhe i ati i saj i ndjerë, Azem Hajdari. Duke qëndruar në të njëjtën linjë, ajo paralajmëron Bashën se para se të marr një vendim të formës së prerë, duhet të matet mirë.

Rudina Hajdari i vë ‘shkelmin’ PD-së: Po dëmtoni integrimin e Shqipërisë!

“Kjo nuk është hera e parë që PD përjashton anëtarë apo deputetë të saj, ka ndodhur dhe në familjen time. Ka ndodhur me tim atë dy herë. Në ato raste janë penduar për këtë lloj vendimi. Duhet të jemi shumë të matur para se të marrim këto lloj vendimesh, dhe të jemi të kujdesshëm se çfarë mesazhesh ne japim me këto vendime.

Nuk mund të ndjek dot një vendim kolegjal, që shkon kundër frymës së Kushtetutës së Shqipërisë, kundër interesave të Shqipërisë. Më vjen keq nëse zhgënjej partinë time, por unë do të zgjedh interesin e Shqipërisë.

Gjërat janë në ajër, dhe nuk dihet se çfarë do të ndodhë. Do kem një marrëdhënie normale me kolegët”, u shpreh ajo.

Rudina Hajdari del kundër Kryemadhit: Nuk luftoj krah LSI-së, ka probleme me blerjen e votës

 

Lexo edhe :   Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...