E hënë, 20 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Rudina Hajdari i vë ‘shkelmin’ PD-së: Po dëmtoni integrimin e Shqipërisë!

Në intervistën e dhënë për “Zërin e Amerikës”, Rudina Hajdari do ti jepte goditjen e fundit PD-së. Ajo ka lëshuar një sërë deklaratash të forta, e ndërsa konfirmoi se nuk do ta digjte mandatin, sikundër kanë vepruar kolegët e saj.

Sipas saj, vendimi bashkërisht i ndërmarrë nga ana e opozitës për djegien e mandateve, dëmton mbi të gjitha interesin e Shqipërisë. Ndodhur në këto kushte, sipas deputetes së PD-së, vendimi i partive opozitare mund ta çojë vendin në destabilitet.

“Ky vendim ‘en block’ dëmton interesin e Shqipërisë, dëmton në dy mënyra interesin e Shqipërisë. Dëmton procesin e integrimit, dhe marrëdhëniet me partnerët tanë, veçanërisht SHBA.

Ky vendim mund të na kushtojë shumë shtrenjtë. Ky vendim mund të na çojë edhe në destabilitet. Unë do doja që Shqipëria të mos e vuante kurrë këtë”, u shpreh deputetja demokrate.

Rudina Hajdari del kundër partisë. Ja çfarë ka thënë Basha për të

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Qeveria “Rama 3”, si prova e triumfit të votës mbi antisistemin

Nga: Alfred Peza Disa opozitarë mendjeerrët, turfullonin këto ditë duke pyetur se përse Edi Rama duhej të shkonte bashkë me ministrat e rinj për tu...

“Franca tërheq ambasadorin nga SHBA”, Artan Hoxha: Çfarë fati ka ky Luli

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka komentuar lidhur me zhvillimet e fundit në PD. Ai shkruan me ironi se Basha e përjashtoi Berishën nga grupi...

Në përpjekje për të gjetur përse-në e asaj që jemi

Nga: Mentor Kikia Pyetja se përse ne nuk kemi përparuar si shoqëri, besoj se ka munduar shumëkënd që e vret mendej përtej gjerave të ngushta...

Merkeli më e preferuar se Macroni për të drejtuar Evropën

Kandidatët për kancelarë në zgjedhjet parlamentare këtë vit në Gjermani mund të ëndërrojnë për kuotat e mbështetjes të kancelares Merkel. Në fund të 16...

“Pse jam gjallë?”, vajzat afgane përjashtohen nga shkollat e mesme

Talebanët kanë përjashtuar vajzat nga shkollat ​​e mesme afgane, pasi urdhëruan vetëm djem dhe mësues meshkuj të ktheheshin në klasë. Një deklaratë nga grupi islamik...