E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

Rudina

Listat e hapura, Rudina Hajdari: Rama do të mbajë tepsinë, Mona nuk i shqitet Lulit

Deputetja Rudina Hajdari ka dalë para se mbledhja e Këshillit Politik të përfundonte. Ajo tha se i kishte propozuar këshillit, ruajtjen e kutoës gjnore...

Bashkëshortja e Arian Çanit flet për partnerin dhe vajzën (VIDEO)

Në emisionin e pasdites "Rudina", ka qenë e ftuar dentistja-pediatre Enida Petro, e cila është bashkëshortja e Arian Çanit. Ata janë prindër të dy...

“Beni ecën vetë” gjen dashurinë pas 30 viteve me shoqen e klasës

Aktori i njohur shqiptar, Herion Mustafaraj, ka zbuluar në emisionin "Rudina” se ai po shijon një romancë të re. Ai ka treguar se partnerja...

Rudina Hajdari në varrin e të atit: Figura e tij mbetet frymëzimi më i madh

Deputetja e opozitës së re në Kuvend Rudina Hajdari pas homazheve në memorialin e të atit, Azem Hajdarit, ka reaguar përmes një postimi në...

Anxhela Peristeri: Dua një fëmijë, por…

Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri, ka qenë e ftuar pasditen e sotme në emisionin ‘Rudina’. Ajo ka promovuar videoklipin e saj më të ri,...

“Venecia” në Tiranë/ Hajdari: Zgjidhja e ngërçit, obligim edhe për deputetët

Rudina Hajdari ka reaguar me anë të një postimi në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, në lidhje me takimin që zhvilloi së bashku...

Emisioni i Rudinës vjen me një ndryshim të madh

Dje emisioni "Rudina" startoi sezonin e ri televiziv. Këtë vit shënon sezonin e 10 të transmetimit. Me të nisur emisioni, moderatorja mjaft e dashur...

‘Drejtoresha e Tatimeve’ shpërthen në lot, bashkëshorti i bën atë që nuk e priste kurrë

Aktorja e njohur në "Portokalli", e cila mori famë si ‘Drejtoresha e Tatimeve’ vite më parë, Delinda Disha ka shpërthyer në lot pasditen e...

Patozi mbledh ‘gardën’ e vjetër / Topallaj: Nesër regjistrohet ‘Bindja Demokratike’, marrim pjesë në zgjedhje!

Fillimisht lajmi mori dhenë se vajza e Azem Hajdarit do të ishte kryetare e partisë 'Bindja Demokratike'. Këto zëra më pas u mohuan, e...

Patozi në krye të partisë ‘Bindja Demokratike’

Forca më e re politike, Bindja Demokratike, tashmë ka gati 3000 firma për t’u regjistruar në Gjykatën e Tiranës. Procedura ligjore pritet të formalizohet...

Të fundit

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...

Blerja e energjisë zhvlerëson lekun, euro në nivelin më të lartë nga korriku

Euro është forcuar ndjeshëm sot në tregun e brendshëm valutor, duke reflektuar kërkesën e lartë për valutë për blerjen e energjisë. Sipas kursit zyrtar të...