E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Publikimi i videos/ Kryebashkiaku i Bulqizës ‘jep llogari’ sot tek SPAK

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla do të merret sot në pyetje nga Prokuroria Speciale e Antikorrupsionit (SPAK).

Bëhet me dije se kryebashkiaku do të merret në pyetje sot në orën 17:00. Ai do të japë dëshminë e tij në lidhje me videon e publikuar ditën e djeshme nga gazetari Artan Hoxha, i cili pretendon se në të shfaqet Lefter Alla duke konsumuar kokainë.

Kryebashkiaku i Bulqizës reagoi pak më vonë pas publikimit të saj, duke hedhur poshtë akuzat e bëra ndaj tij. Alla tha se personi në video nuk është ai dhe se çdo gjë është montuar nga Partia Demokratike.

Ai pohoi se në lidhje me ekzistencën e kësaj videoje kishte informacion që një vit më parë. Lefter Alla paralajmëroi gjithashtu se do të ngrinte një padi ndaj ish-deputetit të PD-së, Ervin Salianji për akuzat që ky i fundit bëri ndaj tij për videon në fjalë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...