Aktualitet

Ekzekutoi 28-vjeçarin në Astir, vetëdorëzohet në polici autori


               Publikuar në : 16:48 - 23/01/20 M D

Noel Dishi, autori i vrasjes së 28-vjeçarit në Astir, është dorëzuar në polici.

Raportohet se strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, në vijim të veprimeve për kapjen e autorit të vrasjes së shtetasit Vilson Tafçiu (Ndokaj), ngjarje e ndodhur në orët e mbrëmjes së datës 20 janar 2020, në Astir, ka ushtruar kontrolle të pandërprera.

Si rezultat i trysnisë së ushtruar nga ana e Policisë duke kryer kontrolleve të shtuara e të pandërprera në dhjetëra objekte, banesa, hotele, dhe godina të braktisura, informacioneve të grumbulluara dhe si rezultat i bashkëpunimit me familjarët para pak minutash u dorëzua në DVP Tiranë autori i dyshuar i ngjarjes.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT