E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Ekzekutimi i çiftit në shtëpinë e tyre, autor dyshohet të jetë djali 35-vjeçar

Zbardhen detaje tjera në lidhje me vrasjen që ndodhi ditën e djeshme në Kosovë, ku një çift u gjetën të ekzekutuar në shtëpinë e tyre.

Suada e Sokol Hadri të cilët kishin ardhur nga Suedia në Kosovë më 20 janar, u qëlluan për vdekje me armë zjarri.

Policia dyshon se fajtor për vrasjen e tyre mund të jetë djali i tyre 35-vjeçar, A.Hadri, i cili rezulton të jetë larguar nga Kosova në të njëjtën ditë që prindërit e tij kanë mbërritur.

Në afërsi të trupave të pajetë janë gjetur dy gëzhoja të plumbave dhe një pistoletë. Prokuroria ka thënë se i dyshuari ka shkuar nga Kosova në Maqedoni me datën 20 janar, e më 21 janar nga Maqedonia në Greqi.

Ndërkohë mediat kosovare bëjnë me dije se Prokuroria ka marrë në pyetje edhe dy fëmijët tjerë, të cilët kanë ardhur nga Serbia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Krimi shqipfolës dhe drejtësia shqipfolëse

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...