E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

Astir

IKMT prish 20 objekte në gjurmën e Unazës së Madhe

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit prej mëngjesit të sotëm ka nisur prishjen e 20 objekteve në gjurmën e Unazës së Madhe, Loti III...

IMT vijon shembjet në Astir, banorët: Veliaj kryemashtrues, bashkia lavatriçe e pastrimit të parave

Nuk ka qetësi për banorët e “Unazës së Madhe” në Tiranë. Sot, mjetet e IMT kanë zbarkuar në Astir për të vijuar me shembjen e...

Ngjarje e rëndë në Tiranë, 36-vjeçari bie aksidentalisht nga kati i katërt

Një 36-vjeçar me inicialet E.L., ka rënë aksidentalisht sot nga ballkoni i katit të katërt. Policia e Tiranës njofton se ngjarja ka ndodhur në...

Astir/ Përfshihet nga flakët apartamenti në katin e gjashtë

Një apartament në katin e gjashtë në Astir është përfshirë nga flakët. Policia raporton se ka vetëm dëme materiale. Njoftimi i plotë: “Tiranë/Informacion paraprak. Më datë 13.06.2020,...

Rinis aksioni për prishjen e objekteve tek zona e Astirit

Inspektorati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit mëngjesin e sotëm ka nisur aksionin për prishjen e disa objekteve në zonën e Astirit. Është parashikuar që brenda...

Ekzekutoi 28-vjeçarin në Astir, vetëdorëzohet në polici autori

Noel Dishi, autori i vrasjes së 28-vjeçarit në Astir, është dorëzuar në polici. Raportohet se strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, në vijim të...

Ekzekutimi që tronditi ‘Astirin’, autori me tre identitete

Me kalimin e orëve, detaje të reja janë hedhur në dritë lidhur me ekzekutimin në ‘Astir’. Policia ka kontrolluar zonën në çdo cep, e...

“Kishte ardhur në Astir për të varrosur gjyshen”/Detaje nga ekzekutimi i të riut

Zbardhen detaje të tjera në lidhje me vrasjen e 28-vjeçarit, Vilson Tafçiu në zonën e Astirit  në Tiranë. Sipas BalkanWeb, i riu ka qenë duke...

Përplasje me armë zjarri në Tiranë, një person humb jetën

Disa të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në zonën e Astirit në Tiranë. Dyshohet se 1 person rreth moshës 35-vjeçare të...

Një pjesë e Unazës së Re mbetet pa energji elektrike

Mbrëmjen e sotme një pjesë e Unazës së Re dhe Astirit ka mbetur pa energji elektrike. Raportohet se ndërprerja e energjisë ka ardhur si pasojë...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...