E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Pse PS po shkatërron një socialist të vjetër si Arben Malaj? Flet për herë të parë Rama

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët lidhur me shkarkimin e ish-ministri të Financave, Arben Malaj, si anëtar i bordit të Bankës së Shqipërisë.

Në një konferencë për mediat, pyetja që iu drejtua më konkretisht kryeministrit nga gazetarët ishte: “Pse grupi juaj parlamentar po e shkatërron një socialist të vjetër si Arben Malaj?”

Lidhur me këtë situatë, Rama u shpreh se largimi i Malajt u kërkua nga deputetët, ndërsa shtoi se nuk ka asgjë personale me të.

“Pyesni deputetët që kanë kërkuar largimin e zotit Malaj. Ju nuk e besoni. Unë nuk lexoj, përveçse në raste shumë të rralla që m’i rekomandon Fuga. Kritikat unë i mbaj shumë më tepër se sa dukem dhe jam shumë i vëmendshëm me kritikat në përgjithësi. Nuk kam asgjë personale me askënd. Doja të thoja nuk kam asgjë as me atë dhe as me Bashën, por me Bashën kam diçka personale. Nuk di si ta ndihmoj”, deklaroi Rama.

Kujtojmë se qëndrimet publike të Arben Malajt u konsideruan nga mazhoranca si shkelje të etikës të detyrës që mban.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...