E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

E la pa post, Rama tregon arsyen pse mori këtë vendim për Bushatin

Kryeministri Edi Rama, ka komentuar vendimin e marrë në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, ku zëvendësoi deputetin socialit Ditmir Bushati me Valdrin Pjetrin, kryebashkiakun e ri të Shkodrës, duke i hequr kështu drejtimin e qarkut të Shkodrës.

Në konferencën e mbajtur me gazetarët, Rama i ka hedhur poshtë zërat se e ka larguar se ai ishte një zë kritik. Sipas tij, qarku i Shkodrës ka një rëndësi të veçantë dhe se për të arritur ndryshimet e kërkuara atje, nevojitet një person me më shumë aftësi dhe energji.

Mua s’më rezulton që Ditmiri të ketë bërë ndonjë kritikë shqetësuese, nuk e di ku e keni dëgjaur, mbase më ka shpëtuar edhe mua, por sidoqoftë, kjo s’ka lidhje me vendimin e marrë për të. Organizimi i ri kërkon ritme të reja, energji, aftësi që të bëjnë të mundur këto ndryshime, kaq. Valdrini do jetë edhe kryebashkiak dhe Shkodra për mua është prioritet shumë i rëndësishëm, që ka të bëjë jo me politikën dhe votat, por gjithçka mendoj për atë qytet, historinë e tij, potencialet e tij. Shkodra që kemi sot është një fatkeqësi. Pas mandatit të Valdrinit do keni një Shkodër që do të lërë të njëjtin impakt si Vlora”, deklaroi Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krujë/ 700 të helmuar në Krujë, fekale dhe urinë bagëtish në ujin e pijshëm

Ka shkuar në mbi 700 numri i qytetarëve të helmuar në Krujë, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Situata vijon të mbetet kritike, ndërsa...

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....