E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Ditmir Bushati

Gjeografia e armiqësisë

Nga: Ditmir Bushati Përplasja për targat e makinave në kufirin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe tensionet në veriun e Kosovës, të nxitura nga Beogradi, tregojnë...

Paradoksi i “Epokës Merkel” në Ballkanin Perëndimor

Nga: Ditmir Bushati Për pak ditë, gjermanët do t’i drejtohen kutive të votimit për të përcaktuar përbërjen e re të Bundestagut. Për herë të parë...

Skandali me të dhënat personale/ Bushati: Duhet të jetë shqetësimi i qeverisë

Ish-ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati një një lidhje ‘live’ në Instagram ka komentuar rreth publikimit të të dhënave personale të mbi 900...

Akuza e Bushatit: Në listat e PS-së, sot ka ekzekutorë të parave të shqiptarëve

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka hedhur akuza të forta në lidhje emrat e kandidatëve për deputetë që janë në listat e Partisë Socialiste. I...

Ndarja e Kosovës, Bushati: Ide e vjetër serbe, një shqiptar e risolli në jetë

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka folur në lidhje me çështjen e ndarjes së terrritorit të Kosovës. Bushati u shpreh se kjo ishte një ide...

E la jashtë liste/ Rama shuan zërat për debatet me Bushatin: Ja çfarë më tha

Mbrëmjen e djeshme, shumica e partive politike përfshirë edhe dy më të mëdhatë, PS dhe PD, dërguan në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), listën...

Zbardhet debati në Kryesinë e PS mes kryeministrit Edi Rama dhe Ditmir Bushatit

Zbardhet debati mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në mbledhjen me dyer të mbyllura në Kryesinë...

Pasuria e Ditmir Bushatit/ Ish-ministri nuk justifikon huan prej 20 mijë eurosh

Ditmir Bushati u zgjodh ministër i Jashtëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013 dhe e mbajti këtë post...

Çështja e detit, Bushati: Greqia kishte dy patate të nxehta në dorë

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati është shprehur i bindur se marrëveshja e detit mes vendit tonë dhe Greqisë mund të ketë një zgjidhje për...

Ditmir Bushati: Gjykata jep vendimin përfundimtar, por nuk e ‘mat’ detin

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur për çështjen e detit, marrëdhëniet Shqipëri-Greqi dhe dekretin e fundit presidencial të shtetit fqinj. Në rubrikën 'Opinon' në...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...