E diel, 29 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Rezarta Shkurta tregon se si moderatorja e njohur për pak e ndau nga Ermali

Më të lexuarat

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Infermierja pranon se gënjeu për kontrollin e Maradonës, çfarë thonë hetuesit

Diego Armando Maradona u nda nga jeta për shkak të një arresti kardiak. Shumë është aluduar për ndarjen nga jeta, dhe se sa është...

Brataj: Jemi në skenarin 3. Nëse ezaurohen, do shtrohen në hotele e stadiume

Në një video të shpërndarë nga Rama, tregohet puna kolosale e mjekëve në këto ditë të vështira pandemie. Një fluks thirrjesh dhe me mijëra...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Covid-19 në vend/ Bien infektimet, numri i viktimave mbetet i lartë

Kurba e Covid-19, ka pësuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 545 persona rezultuan...

I shtruar prej 1 jave në Infektiv, mjeku humb betejën me Covid-19 (Emri)

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën...

Rezarta Shkurta ka ndarë me publikun historinë e para shumë vitesh, se si një intervistë u bë shkak për ‘ndarjen’ e saj me Ermalin. E ftuar në “Thumb on” , ajo tha se gjithçka filloi pasi Aulona i kërkoi një intervistë ekskluzive.

 

View this post on Instagram

 

Dy shtrigat @aulonamusta @sipas_fatmes Me bene ate qe sma ka bere njeri! Jam bere gati dhe jam ketu per ta ndar te plote kameren e fshehte se cfare ndodhi ate dite! Uroj qe montazhi te kete perdorur biiiip dhe une mos te tmerroj publikun sonte ? Eh cma more kalane nga brenda more @ermal_hoxha Ta mbash mend? Sonteee ne @rtvora ora 21:00 __________________________________________________ Sot gjithashtu ndjej nga zemra tju them dicka! Kam qene vetem 20 vjeç kur zbulova talentin e @makeupbyelona Dhe sot pas me shume se nje dekade vazhdoj te jem fansja me e madhe e duarve te tua plot talent! Sot ne profesionin tend eshte shume lehte te manipulosh publikun, me pak photoshop dhe me filtra snapchati cdo kush mund te shesi veten si makeup artist, ti sdi te besh manipulime, ti di te besh vepra arti ne portretin e cdo kujt qe prekin duart e tua. Nuk egzagjeron, branda natyrales permirson karakterin figurativ te personazhit! Thjesht te dua Artiste

A post shared by Rezarta Shkurta (@rezartashkurta) on

Por një titull i gabuar, për pak i shkatërroi lidhjen. “Atëherë, Aulona më kërkoi të flisja ekskluzivisht për lidhjen time me Ermalin. Unë mendova, hajt meqë jemi shoqe po ja jap…

Të nesërmen unë, si princeshë po prisja të lexoja intervistën. Kur ç’të lexoja… titulli: Pse u ndava nga Ermali, bashkëshorti ideal”, tha Rezarta në emision.

Më tej Aulona shpjegoi se e gjitha kishte qenë një gabim në faqosjen e gazetës. Moderatorja e emisionit shtoi më tej se në intervistën e Rezarta Shkurtës, ishte vënë titulli për rrëfimin e Albërije Hadërgjonaj.

“Një javë më parë kisha intervistuar Albërije Hadërgjonaj, dhe titulli i asaj interviste ishte: ‘Pse u ndava nga bashkëshorti’. Ndërkohë që ai i intervistës së Rezartës ishte: ‘Ermali, bashkëshorti ideal’.

Një gabim i faqosjes i bashkoi këto dy tituj. ‘Pse u ndava nga Ermali, bashkëshorti ideal!”,  tha Aulona, duke shpjeguar historinë e para 10 viteve.

Rezarta tregoi më tej se ishin shqetësuar paksa, për shkak të këtij titulli. Por që tashmë e kujtonin duke qeshur.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident i rëndë në Formula 1, piloti përfshihet nga flakët (FOTO)

Mund të kishte përfunduar me një aksident tragjik ajo çfarë ndodhi në Formula 1, ku piloti rrezikoi jetën. Pamjet e rënda që janë shpërndarë...

Aksident i rëndë, makina përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident me pasojë jetën ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Lezhë-Milot, pranë kryqëzimit Ishull Lezhë. Një mjet ka përplasur 60-vjeçarin Gjon Kola, i...

Rast i rrallë në Singapor, nëna lindi foshnjen me antitrupa COVID

Që nga fillimi i pandemisë, shkencëtarët kanë studiuar nëse të gjithë të infektuarit me koronavirus prodhojnë antitrupa, përfshirë edhe ata me simptoma dhe ata...

Kryemadhi shkel masat anti-COVID, Braçe publikon videon

Zv.kryeministri Erion Braçe denoncon sërish shkeljen e aktit normativ nga kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila është shfaqur këtë të dielë pa maskë. Braçe...

Babai i blen arushin që kishte kërkuar kur ishte 6 vjeç, vajza shpërthen në lot

Besniku një baba krenar për vajzën e tij ka ardhur t’i bëjë një surprizë për ditëlindjen e saj. Ai ka treguar se Rajmonda ka...