E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Bankës së Shqipërisë

Qetësohet tregu valutor, euro nis të bjerë sërish

Monedha e përbashkët po humbet pikë prej fillimit të kësaj jave në tregun vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është...

Pse PS po shkatërron një socialist të vjetër si Arben Malaj? Flet për herë të parë Rama

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët lidhur me shkarkimin e ish-ministri të Financave, Arben Malaj, si anëtar i bordit të Bankës së Shqipërisë. Në...

Shtyhet kërkesa e deputetëve socialistë/ PS heq dorë nga shkarkimi i Arben Malajt?

Kërkesa e 28 deputetëve socialistë për shkarkimin e ish-ministrit Arben Malaj si anëtar i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë është hequr nga rendi...

“Qëndrimet e tij dëmtojnë imazhin e BSH-së”, zbardhet shkresa e PS për shkarkimin e Malajt

Kërkesa e deputetëve të Partisë Socialiste për shkarkimin e ish-ministrit Arben Malaj nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, i është dorëzuar kreut të...

Fluksi i turistëve forcon pozitat e lekut

Në mesin e muajit korrik, që shënon kulmin e sezonit turistik, dhe fluksin e shtuar të vizitorëve dhe turistëve të huaj, është karakteristikë forcimi...

Rritet numri i grave që marrin kredi

Bankës së Shqipërisë ka publikuar të dhëna interesante lidhur me gjininë e kredimarrësve. Të dhënat tregojnë se gjatë vitit 2016 numri i grave kredimarrëse...

Të fundit

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...