E shtunë, 27 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

socialist

”Me ju përpara do të ndryshohet”/ Socialisti deklaron votën për Bashën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vizituar familjen Bardhi në fshatin Mënik të Tiranës, ku ka dëgjuar nga afër problemet që i shqetësojnë. Kryefamiljari...

Kërcënimi socialist për Ramën e nesërm: Fito të të duam, humb të të urrejmë

Nga Lorenc Vangjeli Ish-ministri i jashtëm nuk është një nga zërat me kritikë brenda PS-së. Për momentin është tingulli i vetëm që dëgjohet me kritikë...

Meta: Falenderoj ish-ministrin socialist për mbështetjen publike

Presidenti Ilir Meta së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka falënderuar publikisht “ish-ministrin socialist, juristin e njohur z.Elmaz Sherifi për mbështetjen...

Pse PS po shkatërron një socialist të vjetër si Arben Malaj? Flet për herë të parë Rama

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët lidhur me shkarkimin e ish-ministri të Financave, Arben Malaj, si anëtar i bordit të Bankës së Shqipërisë. Në...

Ish-deputeti socialist-Nanos: Mos u gënje për herë të tretë nga binomi Rama-Ruçi

Fatos Nano ka votuar në Mullet ditën e sotme për zgjedhjet lokale, ku më pas u shpreh se “E njoh mirë këtë lloj “opozite”...

“Ka kaluar në fazën e fundit të çmendurisë”, kandidati socialist i përvishet Berishës

Kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Pogradecit, Ilir Xhakolli ka reaguar pas akuzës së ish-kryeministrit Berisha, se ai është arrestuar në Qafë Thanë...

Deputeti socialist: Lleshaj s’ka të drejtë të heqë gradën!

Pas replikave të shumta e kërkesave të Presidencës apo Kryeministrisë, ka reaguar së fundmi edhe deputeti socialist Pjerin Ndreu lidhur me mos dekretimin e...

RENEA ndalon edhe vëllain e ish-deputetit socialist Arben Ndoka

Lajmi për arrestimin e ish-deputetit socialist të Lezhës, Arben Ndoka bëri jehonë në media. Por sipas informacioneve të Policisë së Shtetit është vënë në...

Video/“Jo mor burrë jo”, deputeti socialist i kërkon falje policisë serbe

Deputeti socialist Pjerin Ndreu, është ndaluar nga policia serbe, pasi dy persona që kanë qenë me të, gjatë një vizite në Beograd, kanë bërë...

Deputeti socialist bëhet sërish baba, ja foto e vajzës që postoi në Facebook

“Kler Shalsi ?? erdhi në jetë ❤???”. Me këtë njoftim të shkurtër dhe me një foto nga doçka e vogëlushes, deputeti i Partisë Socialiste...

Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...