E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Meta nuk tërhiqet, Paloka ‘kërcënon’ Ramën me anë të një fotoje

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, ka publikuar një foto nga rrëzimi i bustit të Enver Hoxhës, dhe një fotomontazh që zëvendësohet me Edi Ramën. Daljet e shpeshta të Metës e kërcënimet e njëpasnjëshme, nuk kanë shkuar në vesh të shurdhët. Edhe Rama ia ka kthyer me të njëtën monedhë.

Nga ana tjetër, Ilir Meta vijon t’i bëjë thirrje shqiptarëve që të bashkohen në 2 Mars në bulevard, për mbrojtjen e Kushtetutës. Sipas Metës, kokëfortësia e Rilindjes për të pushtuar në mënyrë mafioze Gjykatën Kushtetuese, përbën qartë grusht shteti.

Kohët e fundit, presidenti Ilir Meta ka qenë në një luftë të ashpër me faktorin ndërkombëtar në vend, si dhe është hedhur në sulme të forta në drejtim të institucioneve në vend, siç është Kuvendi apo organet e reja të drejtësisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....