E mërkurë, 8 Prill, 2020
4 C
Tirana

Rama nuk ndalet, zhvillon takimin e rëndësishëm me zyrtaren e PE

Lexo edhe ...

Manastirliu tregon sa kite testimi ka aktualisht në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite testimi. “Mund t’ju them...

“Hëna Rozë”, sonte mbani sytë nga qielli

Sonte bëni mirë të mbani sytë nga qielli pasi do keni mundësinë që të shihni një proces historik të Hënës. Pikërisht mbrëmjen e sotme mund...

Manastirliu: Jemi në ditën e 28 të epidemisë, duhet të tregohemi të kujdesshëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive theksoi se qytetarët duhet të tregohen shumë të kujdesshëm. Në vijim, Manastirliu u...

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

Teksa kreu i Shtetit, Ilir Meta, e akuzon Ramën për grusht shteti, ky i fundit nuk ndalet. Kryeministri pritet të mbajë një takim me zyrtaren e PE. Kreu i qeverisë, Edi Rama do takohet sot me raporteren e Parlamentit Europian Isabelle Santos.

Në orën 11:30, ata do të mbajnë edhe një konferencë për shtyp në ambientet e Kryeministrisë.

Në fokus të diskutimeve mes tyre pritet të jetë Konferenca e Donatorëve, si dhe procesi i integrimit europian.

Referuar akuzave të parashtruara nga ana e presidentit Meta, po sot ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka sqaruar arsyet dhe rrethanat e vetme në të cilat mund të shpërndahet Kuvendi.

Një tezë që është artikuluar së tepërmi ditët e fundit, për shkak të deklaratave të presidentit Ilir Meta, i cili ka paralajmëruar dekrete që sipas tij do “shpartallojnë grushtin e shtetit”.

Manjani nxjerr Kushtetutën, i jep ‘shuplakën’ e rëndë Metës 

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Manastirliu tregon sa kite testimi ka aktualisht në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite testimi. “Mund t’ju them...

“Hëna Rozë”, sonte mbani sytë nga qielli

Sonte bëni mirë të mbani sytë nga qielli pasi do keni mundësinë që të shihni një proces historik të Hënës. Pikërisht mbrëmjen e sotme mund...

Manastirliu: Jemi në ditën e 28 të epidemisë, duhet të tregohemi të kujdesshëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive theksoi se qytetarët duhet të tregohen shumë të kujdesshëm. Në vijim, Manastirliu u...

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

“Me Metën kemi dakordësi”, Rama: Opozita është fatkeqësi kombëtare

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Përballë” në “RTSH” deklaroi se me Presidentin Ilir Meta ka dakordësi pasi sipas tij, Kreu...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT