E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

“Me urdhër të Lleshajt”, Berisha: Policë të maskuar arrestojnë ‘Luanin e Astirit’ (Video)

Ish kryeministri Sali Berisha thotë se policia ka arrestuar me urdhër të ministrit Sandër Lleshaj banorin e Unazës së Re Dorjan Protoduari, i cili mori pjesë në protestën e sotme të opozitës përballë parlamentit.

Berisha ka publikuar një video teksa shihen policë të maskuar të cilët e kanë futur në furgon banorin e Unazës së Re të cilin ish kryeministri e konsideron si ‘Luani i Astirit’.

Postimi i Berishës:

Ne tufe narkopolicesh arrestojnë me urdhër te Vasal Kimikut, Luanin e Astirit, Dorjan Protoduarin. Shikoni videon. sb

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...