E premte, 24 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

VIDEO/ Më në fund Rama zbulon arsyen, flet troç: Pse erdha në Itali

Kryeministri Edi Rama është shfaqur në televizione të shumta italiane, ku ka dhënë intervista apo prononcime lidhur me aktualitetin politik në vendin tonë.

Së fundmi, në një prononcim dhënë për TG5, ai zbulon edhe arsyen përse ndodhet në Itali, ku ka folur lidhur me krizën politike dhe protestat e njëpasnjëshme të opozitës.

“Prandaj jam në Itali për t’i sqaruar të gjithë italianët lidhur me ato imazhe jopozitive, është një protestë që është zhvilluar në perimetrin e një kilometri. Jashtë këtij perimetri, jeta vazhdon. Sigurisht që ka shumë sfida, Shqipëria nuk është pa probleme, por jemi në rrugën e drejtë,” thotë kryeministri ndër të tjera.

I pyetur nëse mund të arrijë në një pikë kompromisi me opozitën, Rama u përgjigj:

“Ne nuk mund të themi hajde të anulojmë lojën, e fillojmë nga kapiteni dhe të bëjmë formacionin që ata duan që të fitojnë ndeshjen”./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...