E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Zbardhet identiteti i polakut të arrestuar, ai tentoi të ikte por…

Dalin detaje të reja lidhur me arrestimin e një shtetasi polak në Kakavijë, i cili ishte në kërkim nga Interpoli për vrasje. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi Maryan Yatsula, 28 vjeç, i cili ka lindur në Ukrainë.

Ai u paraqit mëngjesin e datës 3 mars me dokumente udhëtimi me pasaportë greke me emrin Dimitrios Kantzelis. Por, gjatë verifikimit në Interpol, kjo pasaportë rezulton e vjedhur dhe i përket një shtetasi tjetër grek.

Policia bëri me dije ditën e djeshme se personi në fjalë dyshohet për vrasjen e një shqiptari në Greqi, në vitin 2018.

Gjatë verifikimeve të pasaportës, 28-vjeçari ka kundërshtuar punonjësit e policisë kufitare në vijën e dytë, duke tentuar të largohet por është arrestuar prej tyre në flagrancë. Pas futjes së shenjave të gishtave në sistem u zbulua dhe identiteti i vërtetë i tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...