E diel, 20 Qershor, 2021
28.5 C
Tirana

Kryemadhi: Meta nuk ka për t’i realizuar kërkesat. Do zhgënjehem nëse…

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur rreth grabitjes në Rinas dhe rolin e Forcave të Armatosura, duke deklaruar se pas grabitjes fshihet “banda e Edi Ramës”.

“Në 6 vite Edi Rama nuk ka raportuar asnjëherë për gjendjen e kanabisit në vend, edhe pse ka patur gjeneral Sandër Lleshajn. Tani ç’mund të pretendoni ju për Romeon dhe Zhuljetën e rendit dhe sigurisë. Për cilën ushtri do flasim? Për ushtrinë që fikte radarët kur kalonin gomonet me drogë? Për ushtrinë ku pilotët rrëzoheshin me helikpoterë me drogë në Spanjë?”, tha Kryemadhi.

Ndër të tjera, Kryemadhi tha se shpreson që Ilir Meta të realizojë diçka në kërkesat që publikoi ditën e djeshme, edhe pse i duket e pamundur, pasi sipas saj shtetit është i kapur, teksa u shpreh se do zhgënjehej nëse vijojnë me iluzionin që në këtë vend funksionon shteti.

“Pra ajo që dua të them është që unë shpresoj që Presidenti të realizojë diçka në kërkesat e veta, por jam e bindur që nuk ka për të realizuar asgjë sepse ky është një shtet i kapur dhe nëse akoma vazhdojmë me iluzionin që këtu funksionojnë struktura, funksionon shteti, për mua zhgënjimi do të jetë akoma dhe më i madh, jo vetëm për Presidentin, por zhgënjimi do të jetë dhe më i madh dhe për ndërkombëtarët dhe për partnerët tanë”, deklaroi Kryemadhi.

Ndërkohë, sa i përket protestës së 16 prillit, ajo tha se do të jetë edhe më e madhe se ajo e 16 marsit.

“Bjera e shiut do ta bëjë më të bukur. Të tregoj se sa të vendosur janë shqiptarët për të larguar Do të jetë më e madhe se ajo 16 marsit. Kemi vendosur orën 18:00 sepse mendonim se do ishte shumë vapë. Ndërgjegjia do të filloj nga socilistët, të cilët do të jenë pjesë e protestës. Shumë prej tyre do të jenë pjesë e protestës”, u shpreh Kryemadhi në një intervistë për A2.

Lexo edhe :   Tiranë/ Gjashtë arrestime në 24 orë, narkotikë, dhunë dhe të dehur në timon
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Mbyllet grupi A, Italia dhe Uellsi kalojnë, italianët me rekord

Itali-Uells 1-0 Italia barazoi rekordin e vet të të gjitha kohërave me 30 ndeshje si e pamposhtur pas një fitoreje 1-0 kundër Uellsit në Stadiumin...

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Formula 1/ “Holandezi fluturues’ mund Hamiltonin në xhiron e parafundit

Max Verstappen rriti diferencën e pikëve nga vendi i dytë në kampionat pasi parakaloi pikërisht atë, të dytin, Lewis Hamilton në një duel tjetër...

E gjithë bota ka nevojë për mbrojtje

Si mund të bëhen të disponueshme më shumë vaksina Covid-19?. Mjetet e rritjes së prodhimit janë më të rëndësishme se pronësia intelektuale, shkruan The...