E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Durrës/ Basha kërkon largimin e Ramës: Ka vjedhur 100 mijë euro në orë

Partia Demokratike ka organizuar sot në Durrës një takim të hapur me qytetarët e Durrësit.

Kreu i PD, Lulzim Basha, në fjalën e mbajtur ka akuzuar kryeministrin Rama si përgjegjësin kryesorë për gjendjen në të cilën ndodhet vendi.

Sipas tij, Ramën është hajduti më i madh i historisë së Shqipërisë, ndërsa tha se ka vjedhur 100 mijë euro në orë nga xhepat e shqiptarëve.

“Varfëria shtynë njerëzit të largohen sepse fitojnë më shumë si pastrues në gjermani se sa si pronarë të një biznesi të vogël në Shqipëri. Ky është turi i Edi Ramës, por nuk ndalet, vijon të rrisë taksat; 40% e rriti çmimin e ujit në Durrës, ku i çoi këto para? Lekët e krimit me të cilat bleu votat.

Ky është parlamenti i krimit i cili mori fund. Papunësi e varfëri kudo që hedhim sytë, shtohet varfëria, ku shkojnë miliardat e eurove të taksave të rritura? Klouni që erdhi dje këtu para jush, nuk ishte kloun, ai është hajduti më i madh në historinë  e Shqipërisë që fshihet pas shakave bajate. Vetëm sipas të dhënva zyrtare, në vetëm dy vite Edi Rama ka kollufitur 2 miliard euro nga taksat e shqiptarëve. Ka vjedhur 100 mijë euro në orë, është tarifa e estradës së Edi Ramës. Largimi i tij është emergjencë kombëtare”, tha Basha.

Ndër të tjera, kreu demokrat tha se shqiptarët tashmë janë zgjuar dhe do luftojnë deri në çastin kur në Shqipëri të vendoset demokracia e vërtetë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Do të të vras, mbys fare”, banori me skizofreni kërcënon fëmijët

Disa banorë në një lagje të Bashkisë Dimal, ose Urës Vajgurore, iu drejtuan emisionit “Stop” në Tv Klan për ndihmë, pasi fqinji i tyre...

“Si jemi gjallë pas xhirimeve në ato kushte”, Reshat Arbana nxjerr të pathënat

Reshat Arbana është pa dyshim një nga aktorët më të mëdhenj shqiptarë. Ka realizuar rreth 40 role, shumë syresh të paharrueshëm. Kur ishte fëmijë,...

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...