E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

‘Lider pa hallate’, reagon Basha: Ja pse Rama merret me pjesët e mia të trupit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë fjalimit të mbajtur para qytetarëve të Durrësit ditën e sotme, i është kundërpërgjigjur kryeministrit Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si “lider pa hallate”.

Basha është shprehur se Rama merret me pjesët e trupit të tij sepse, sipas Bashës ai dëshiron të fshehë atë që nuk fshihet se “bota e tregon me gisht si kryehajdutin e Ballkanit”.

“Sa herë del para jush dhe ngërdheshet si majmun, sa herë që del para jush e shanë opozitën apo  merret me pjesët e mia të trupit, e bën sepse ka një hall, të fshehë atë që nuk e fsheh dot më kurrë që, bota e tregon me gisht si kryehajdutin e Ballkanit, si Maduron e Ballkanit që shqiptarët do ta shporrin”, u shpreh Basha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...

Lionel Mesi hyn në histori, fiton “Topin e Artë” nr.7

Lionel Mesi mbetet numri një i futbollit botëror, madje duke thyer rekorde e duke hyrë në histori si fituesi më i madh i kësaj...