E diel, 29 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

“60 mijë euro buxhet”, Berisha bën fajtor kryeministrin: Po tallet me viktimat

Më të lexuarat

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Infermierja pranon se gënjeu për kontrollin e Maradonës, çfarë thonë hetuesit

Diego Armando Maradona u nda nga jeta për shkak të një arresti kardiak. Shumë është aluduar për ndarjen nga jeta, dhe se sa është...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Covid-19 në vend/ Bien infektimet, numri i viktimave mbetet i lartë

Kurba e Covid-19, ka pësuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 545 persona rezultuan...

”Autorët i zunë pritë”/ Zbardhen detaje të reja nga atentati në Shkodër

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin mafioz të ndodhur paraditen e sotme në Shkodër. Mësohet se autorët kanë qenë dy persona, të...

I shtruar prej 1 jave në Infektiv, mjeku humb betejën me Covid-19 (Emri)

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën...

Prej ditësh, kryeministri Rama është në qendër të akuzave nga opozita për mënyrën e menaxhimit të krizës pas tërmetit. Sipas demokratëve, Rama po e përdor situatën aktuale për të bërë politikë.

Në një status të gjatë në facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka drejtuar gishtin nga Rama. Sipas tij, kryeministri po tallet me fatkeqësinë dhe viktimat.

E quan tallje, pasi sipas tij, qeveria ka vënë në dispozicion në total vetëm 60 mijë euro. Për të, problematike është dhe situata e inspektimeve në terren.

Rama ngushëllon oficerin që humbi familjarët/ I tregon amanetin që i la babai

Postimi i Berishës:

Edvin Mafia hedh vallen me mashtrime mbi fatkeqesine e te goditurve nga termeti. Kriminale! Vetem 60 mije euro Thesari i Shteti ka disbursuar per fatkeqesine natyrore te termetit.

Te dashur miq, njeriu qe tallet me fatkeqesine, viktimat dhe mjerimin e qindra e mjra familjeve shqiptare? qe ne dy jave ka shpenzuar nga buxheti i shtetit vetem 7 milione leke per demshperblimin e viktimave, disa me 1 milion leke te tjere vetem 120 mije lek, bredh duke hedhur valle me genjeshtra dhe mashtrime çdo dite.

Keshtu, pasi procesi i vleresimit te ndertesave per shkak te numrit teper te kufizuar te eksperteve qe ka angazhuar ecen me ritme breshke dhe sot jane me mijra ndertesa qe nuk i ka kontrolluar njeri, dy nete me pare Edvin Mafia deklaroi se ka angazhuar fiks 500 eksperte per vleresimin e tyre, pra numrin e ekspertevë qe rekomandoi per mobilizim kryetari i PD para 10 ditesh. Per fat te keq mediat qeveritare pa asnje verifikim, si njeriu qe ha sapunin per djathe apo qe duan tju shesin bukvalet e padronit te tyre si te verteta qytetareve, vrapuan te shperndajne lajmin e rreme.

Lexo edhe :   Video/ 108-vjetori i Pavarësisë: Meta dhe Rama me maskë në Vlorë
Lexo edhe :   Tronditen lojtarët e Barcelonës, klubi ul rrogat në mënyrë marramendëse

U bej thirrje gazetareve te kerkojne listen e eksperteve te angazhuar dhe do te gjeni se ajo eshte nje rrene cinike, te cilen Edvin Droga mashtron qytetaret dhe helmon tregun mediatik.

Denoj me ashpersine me te madhe mashtrimet e papergjegjshme te Edvin Kristaq Rames, mungesen e fondit fillestar te marre me VKM nga fondi rezerve i qeverise per nevojat me imediate te fatkeqesise, dhe ju bej thirrje qytetareve te ngrihemi kunder njeriut qe hedh valle me mashtrime ne kurriz te njerezve fatkeqinj dhe te hedhim ne koshin e plehrave nje minute e me pare Edvine Mafine dhe narkoqeverine e tij! sb

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Deklaratat e Bashës zbulojnë falsitetin e (mos) hetimit të tij

Nga: Skënder Minxhozi Megjithëse socialistët u shpejtuan t’i dërgojnë me anë të Taulant Ballës një mesazh paqeje Lulzim Bashës (nuk do të të hetojmë për...

Kosovë/ 16 të vdekur dhe 626 raste të reja

Aspak lajme të mira nga Kosova, ku situata me pandeminë vijon të jetë e rëndë. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 1.505 mostra...

“Qenka plakur shumë”, shokët e ushtrisë takohen pas 46 vitesh (VIDEO)

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare, kanë ardhur dy shokë ushtrie të cilët e kanë rigjetur njëri-tjetrin para 3...

“Maradona mund të jetë vrarë”, mediat e huaja nxjerrin faktet

Diego Armando Maradona u nda nga jeta në mënyrë të papritur, në moshën 60-vjeçare. Legjenda e futbollit Diego Armando Maradona, u operua në tru...

“Po në tualet do na nxirrni?”, Ardit Gjebrea nuk ia përton fanses

Këtë të dielë, në emisionin e përjavshëm “E  diela shqiptare”, do jetë e ftuar këngëtarja e njëkohësisht moderatorja Jonida Maliqi, e cila bashkë me...