E diel, 7 Mars, 2021
15 C
Tirana

Rama ngushëllon oficerin që humbi familjarët/ I tregon amanetin që i la babai

Kryeministri Edi Rama, për të ngushëlluar oficerin e policisë Ajet Meçja, i cili si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit, humbi gruan, vajzën e mbesën, i tregoi atij amanetin e babait të tij, Kristaq Rama.

“Babai im thoshte, kur shkonim në këto vdekjet nga zona e mamasë, aty e kanë me këngë e vaje, e më thoshte aman kur të iki nuk do i lejosh të më qajnë e as nuk do mërzitesh as vetë, se nuk do gjej rehat atje ku do shkoj, më duket sikur se len të vdekurin me vdek.

Unë atë të babës e kam pas të fortë shumë… duhet të jetosh për ta, mos ia rëndosh si të thuash barrën…këto janë edhe ngushëllime që njeriu i gjen, por në fund të ditës është mirë që njeriu ta mendojë këtë. As gruaja, as vajza, as mbesa s’do donin të të shihnin të rrënuar”, i tha Rama oficerit Meçja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...