E mërkurë, 28 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

VIDEO/ Momenti kur foshnja nxirret e gjallë nga rrënojat e avionit që u përplas

Media britanike “Daily Mail” ka publikuar videon e momentit kur një foshnje nxirret e gjallë nga rrënojat e avionit të rrëzuar në Kazakistan.

Forcat e kërkim-shpëtimit në Almaty të Kazakistanit kanë arritur ta shpëtojnë foshnjën, duke dërguar atë menjëherë në spital për të marrë ndihmën mjekësore të nevojshme. Nuk dihet ende se si është gjendja shëndetësorë e foshnjës.

Avioni u rrëzua pak sekonda pasi u ngrit për fluturim mëngjesin e sotëm në Kazakistan. Ai u përplas me një ndërtesë dykatëshe, teksa në bordin e tij ndodheshin 98 persona. Mësohet se në mesin e 12 viktimave janë edhe një gazetar i lartë investigativ, piloti dhe një ish-ministër i Brendshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...