E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

foshnjë

Mjekët në Kosovë i shpëtojnë jetën foshnjës, nëna serbe mesazh mirënjohje

Një foshnjë në Kosovë i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale, pasi kishte gëlltitur një kokërr fasule.Mjekët e ORL-së në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës,...

Gëlltiti kokrrën e fasules, mjekët shqiptarë shpëtojnë foshnjën 9 muajshe. Nëna serbe: Këtu s’bëjnë dallime

Mjekët në Kosovë kanë shpëtuar një foshnje 9 muajshe, duke i hequr një kokërr fasuleje nga mushkëria e djathtë. I vogli kishte pasur probleme...

“Ishte futur në kuti”, flet qytetari që gjeti trupin e foshnjës së pajetë në kosh

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Tiranë, teksa një foshnje e pajetë është gjetur e braktisur në koshin e mbeturinave. Foshnja...

Foshnja e parë e infektuar në Kosovë, fiton betejën me virusin

Një foshnje që ishte infektuar me koronavirus, ia ka dalë mbanë dhe ka dalë nga spitali në Kosovë. Foshnja ishte infektuar nga nëna e...

Pandemia/ Foshnja e infektuar, mjekja pediatre: S’ka siguri 100% që fëmijët e kalojnë më lehtë

Prej fillimit të pandemisë, në vendin tonë janë prekur nga koronavirusi 110 fëmijë. 25% e këtyre rasteve janë aktive. Gjeorgjina Kuli, shefja e infektivit...

Zbardhet autopsia, pse humbën jetën foshnjet në Berat

Pas 6 muajsh, është zbardhur autopsia për vdekjen e dy binjakëve 5-muajsh në Berat. Në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat kanë mbërritur përgjigjet e analizave...

VIDEO/ Mposhti koronavirusin, çastet emocionale kur foshnja del nga izolimi

Një foshnje nga Britania e Madhe ka arritur ta mposhtë koronavirusin, pas dy javësh në izolim. Erin e vogël, e quajtur ndryshe si “Fëmija mrekulli”...

Brazil/ Foshnja disa ditëshe bëhet viktima më e re me koronavirus që humb jetën

Një lajm i trishtë vjen nga Brazili, ku një bebe disa ditëshe ka vdekur si pasojë e lindjes së parakohshme dhe konfirmimit me koronavirus Autoritetet...

COVID-19 në SHBA, ndërron jetë një foshnjë

Koronavirusi është shndërruar në kërcënim serioz për njerëzimin. Së fundmi COVID-19 ka shënuar viktimën më të re në moshë. Drejtori i Departamentit të Shëndetit Publik në...

Nëna me koronavirus sjell në jetë fëmijën në Greqi, del rezultati i analizës së foshnjës

Në Greqi, disa orë më parë, një çift i infektuar me COVID-19 janë bërë prindër të një fëmije. Gruaja e infektuar, e cila vuan edhe...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...