E hënë, 18 Janar, 2021
4 C
Tirana

U kap duke bërë pazar në Nju Jork, Rama: S’është krim, shkova për bojëra

Pak ditë më parë, disa foto që u shpërndanë në rrjet, tregonin Ramën në SHBA duke bërë pazar. Rrjeti shpërtheu me komente të shumta, ku nuk mungonin edhe kritikat. Vizita e tij ishte paralajmëruar me anë të një statusi në Twitter, ku fokusi ishte vaksina anticovid.

Por Rama duket se është prekur nga këto komente, ndërsa ka dhënë shpjegimet në konferencën për mediat. Rama tha se nuk ishte në një dyqan Guçi, por në një kancelari, në një dyqan bojërash. Ai shtoi se sa herë del jashtë vendit, blen kryesisht bojëra.

“Shkova tre ditë para dhe përherë blej çdo gjë, bojëra dhe gjëra të tjera. Me mirëkuptimin e tyre, nuk kemi qenë të burgosur në hotel, por nuk më keni parë mua as te Guçi as te Çuçi, më kanë bërë fotografi në një dyqan bojrash kancelarie. Edhe po të më kishin kapur në një dyqan tjetër, nuk është ndonjë krim. Por që ta dini, unë kur shkoj jashtë, blej bojëra”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi publikon listën, ja 13 kandidatët e LSI për deputetë në Tiranë

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 25 Prillit. Kryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi ka lënë pas kryedemokratin...

Ndryshimi i emrit dhe logos, zyrtari i Interit komunikon qëndrimin e klubit

U bë me bujë lajmi se Interi do të ndryshonte emrin nga “FC Internazionale Milano” në “Inter Milano” por edhe logon që nga stema...

A do trazojë ujërat në Rusi, rikthimi i krye-opozitarit Sergei Navalni?

Nga: Ekaterina Kotrikadze “Project Syndicate” Aleksei Navalni është gati të trazojë ujërat në muajin më “dembel” në Rusi. Ashtu si në kohën e Bashimit Sovjetik,...

SHBA: Kishte frikë nga koronavirusi, 36-vjeçari jetoi për 3 muaj në aeroport

Një burrë i cili ishte i frikësuar për të kryer një fluturim për shkak të pandemisë së koronavirusit, jetoi i fshehur në një zonë...

Ulet ndjeshëm numri i të prekurve me Covid, 4 viktima

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...