E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Ramës i ndodh incidenti i papritur, ndërpritet konferenca dhe fillon një film 

Gjatë një konference të Ramës me gazetarët e cila zgjati rreth dy orë, ka patur jo pak probleme me linjën. Në një çast, Ramës iu ndërpre fjala, pasi transmetimi u shkëput. Në njërin rast filloi transmetimi i një filmi, që zgjati për pak sekonda.

Rama zhvilloi një konferencë të gjatë me mediat, i shoqëruar nga dy ministrat, e Ekonomisë dhe Financave Anila Denaj dhe i Rindërtimit, Arben Ahmetaj. Pas një maratone drejtpërdrejt në ERTV, LIVE u shkëput duke vijuar me transmetimin e një seriali për pak sekonda. Më pas me shpejtësi nga stafi u ndërpre. Bëhet fjalë për serialin “Malcolm in the Middle”, të cilin kanë qënë duke e parë në Kryeministri, para se ai të kalonte në transmetim direkt.

Procedura është e tillë që në momentin që videoja që ke ngarkuar apo je duke e ngarkuar shkëputet, shfaqet e fundit ajo që ke parë.

Kryeministri Rama foli sot për protestat për Klodian Rashën, ku dënoi dhunën, ndërsa tha se protestuesit nuk kanë të drejtë në kërkesën e tyre për largimin e Ardi Veliut nga drejtimi i Policisë së Shtetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...