E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

Nju Jork

E tmerrshme, adoleshentët i vënë flakën 50 vjeçarit në Nju Jork

Një burrë që pësoi djegie javën e kaluar pasi dy adoleshentë dyshohet se i vunë zjarrin vdiq nga plagët, njoftoi policia të martën në...

Zyrtarët e Nju Jorkut ndryshuan numrin e vdekjeve në azile

Zyrtarë të Departamentit të Shëndetësisë në varësi të Guvernatorit Andrew Cuomo konfirmuan njoftimet e së enjten në mbrëmje se anëtarët e një grupi pune...

Hipotezat bëhen më konkrete/ Finalja e Champions League ndryshon kontinent

Duket e çuditshme por hipotezat për një rimodelim të Champions League dhe për një format ndryshe nga ai që jemi mësuar të shohim, sa...

U kap duke bërë pazar në Nju Jork, Rama: S’është krim, shkova për bojëra

Pak ditë më parë, disa foto që u shpërndanë në rrjet, tregonin Ramën në SHBA duke bërë pazar. Rrjeti shpërtheu me komente të shumta,...

“Edhe sa mund të rezistojmë?” Brenda luftës kundër koronavirusit në Nju Jork

Nga: Craig Spencer “New Statesman” Si drejtor i shërbimit të urgjencës në Universitetin e Kolumbias, dhe si një mjek i urgjencës në spitalin Presbiterian të...

Dëshmia e mjekes britanike Kler Gerada: Ja si e mposhta koronavirusin

Unë u preka nga koronavirusi në Nju Jork në fillim të marsit. Dhe duhet të them se ishte një sëmundje shumë e keqe. Nuk...

Guvernatori i Nju Jorkut tregon sa do të zgjasë situata me koronavirusin

Shumë shtete janë në tentativa të vazhdueshme, për të krijuar vaksinën ndaj koronavirusit. Shpresa mbetet e madhe për të kaluar këtë situatë të rëndë,...

Ylli i “Friends” nuk njihet më, fotografohet në gjendje të rënduar

Duket se problemet shëndetësore ende nuk kanë kaluar për Matthew Perry. Ylli i “Friends” është fotografuar nga paparacët, e ndërsa duket se ndodhet në...

VIDEO/ Flamuri shqiptar valëvitet në Nju Jork, gjithçka gati për festat

Ndërsa e gjithë Shqipëria dhe Kosova bëhen gati të festojnë 28 dhe 29 nëntorin, shohim që nuk mbetën pas as shqiptarët e diasporës. Sot në...

Një muze i ri për të treguar historikun e Statujës së Lirisë në Nju Jork

Më 2019 është në plan të hapet një muze i ri për historikun e Statujës së Lirisë. Muzeumi me një sipërfaqe prej 2 mijë...

Të fundit

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...