E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Rama jep vendimin e fundit: Administrata s’do marr shpërblim në fundvit

Pensionistët do të marrin shpërblimin për Vitin e Ri, por këtë vit administrata nuk do e përfitojë një gjë të tillë. Këtë pohoi kryeministri Rama, ku sqaroi se administrata nuk do të ketë shpërblime për festat e fundvitit.

Vendimi në fjalë është marrë pasi është analizuar situata ekonomike në vendin tonë. Në kohën kur Shqipëria ka vuajtur pasojat e tërmetit, e më pas të pandemisë, është vendosur që administrata të mos marrë shpërblim.

“Administrata nuk është kategoria më e prekur nga COVID, si ka lëvizur paga, kanë pasur mundësi të punojnë nga shtëpia.

Janë të goditur psikologjikisht, siç e kanë pasur të gjithë, por nuk janë goditur dhe ne kemi detyrim ndaj pensionistëve dhe ndaj tyre do të bëjmë atë që kemi bërë dhe kur nuk ra mbi kokë gjithë kjo barrë e madhe”, tha Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...