Bota

Tërmeti/ Ministri turk jep të dhënat e para zyrtare, ja sa viktima janë shënuar


               Publikuar në : 20:36 - 24/01/20 B H

Ministri i Brendshëm turk, Süleyman Soylu ka njoftuar se deri më tani raportohet për 4 viktima dhe 2 të plagosur si pasojë e tërmetit. Ai tha se në zonën e Elazig janë shkatërruar 5 ndërtesa.

Pjesa Lindore e Turqisë u trondit ditën e sotme nga një tërmet me magnitudë 6.8 ballë. Menjëherë pas tërmetit fillestar, krahina u trondit më tej nga një seri pas goditjesh që shkonin midis magnitudave 5.4 në 3.3.

Dyshohet se tërmeti mund të jetë ndjerë edhe në Sirinë veriore dhe Irak.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT