E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

godina

Kush janë godinat më të vjetra në botë, që janë ende sot në përdorim

Njerëzit e kuptuan shumë kohë më parë se jetesa e mbrojtur nga elementët e natyrës, është e preferueshme. Dhe ndërsa shpellat kanë funksionuar për...

Shemben 11 objekte pa leje në Dhërmi, merren masa administrative ndaj pronarëve

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njofton se gjatë kësaj jave janë verifikuar 11 ndërtime pa leje në linjën e bregdetit në Dhërmi. Këto 11...

VIDEO/ Ishte pa leje, IKMT shemb ndërtesën 1 katëshe në bregdet

Policia e Shtetit ka shpërndarë pamjet nga operacioni në bashkëpunim me IKMT-në, ku është shembur një objekt pa leje në breg të detit. Objekti njëkatësh...

Aksioni i Policisë dhe IKMT-së/ Lleshaj: Vija bregdetare s’duhet te preket nga paligjshmëria

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur në lidhje me aksionet e nisura nga policia dhe IKMT, për shembjen e godinave pa leje në...

Shembja e Teatrit/ Rama: Këta që po e mbrojnë sot kishin projekt ta prishnin

Kryeministri Edi Rama shprehet se ata të cilët po e mbrojnë sot Teatrin kanë pasur projekt ta prishnin. Gjatë një interviste për Neës24, Rama tha...

“S’kam kompetencë ta gjykoj”/ Margariti tregon se çfarë është bërë me materialet brenda teatrit

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka folur në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar dhe protestat që e pasuan këtë ngjarje. Në një intervistë për...

Debati për shembjen e Teatrit/ Mazniku: S’do preket asnjë centimetër tokë

Nënkryetari i Bashkisë Tiranë, Arbjan Mazniku tha se ndërtesa e teatrit të ri do të ndërtohet në të njëjtën hapësirë ku qëndronte godina e...

“Mos keqpërdorni emrin tim”/ Aktorja Eni Jani: Kam firmosur për ndërtimin e Teatrit të Ri

Aktorja e njohur, Enerjeta Jani Fuga ka përgënjeshtruar listën e shpërndarë dje nga aktivistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Në këtë listë ku...

Vendimi për shembjen e teatrit, reagon Ambasada e Britanisë

Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë ka reaguar në lidhje me vendimin e Bashkisë së Tiranës, për të shembur godinën e Teatrit Kombëtar. Përmes...

“As popujt e pasur nuk i prishin pasuritë”, Florjan Binaj shpërthen për Teatrin

Aktori i njohur i humorit Florjan Binaj, ka reaguar ashpër për vendimin e Bashkisë së Tiranës për shembjen e Teatrit Kombëtar. Binaj thotë se...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...