E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

turk

E vërteta e hidhur për qeverinë, që tha ministri i Jashtëm turk

Ministri i Jashtëm i Turqisë Mevlut Cavusoglu deklaroi në Tiranë në një konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin në detyrë Gent Cakaj se...

“Kemi kërkuar kthimin e gylenistëve”, ministri turk paralajmëron Shqipërinë

Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj ka pritur ditën e sotme në Tiranë homologun e tij turk, Mevlut Çavuşoğlu. Pas takimit, dy zyrtarët dolën në një...

Eurodeputeti grek gris flamurin turk gjatë fjalimit (VIDEO)

Eurodeputeti grek Ioannis Lagos gjatë fjalës së mbajtur në seancën e Parlamentit Europian mbi emigracionin, ka grisur flamurin turk. Në PE po diskutohej lidhur me...

Tërmeti/ Ministri turk jep të dhënat e para zyrtare, ja sa viktima janë shënuar

Ministri i Brendshëm turk, Süleyman Soylu ka njoftuar se deri më tani raportohet për 4 viktima dhe 2 të plagosur si pasojë e tërmetit....

Kapet në Tiranë “Escobari” turk

Një 53-vjeçar nga Turqia u kap në Shqipëri si i shumëkërkuar nga drejtësia franceze, si një nga trafikantët e familjes kriminale Baybesin, që si...

Zhdukja e mistershme e kapitenit, prokuroria i kthen jahtin pronarit turk

Jahti “Atik Bey” i biznesmenit turk që u gjet i braktisur në fillim të shtatorit 12 milje larg bregdetit të Shëngjinit, i është kthyer...

Shqipëri, një tjetër shtetas turk para gjykatës

Në Shqipëri, një tjetër shtetas turk, i arrestuar nga autoritetet shqiptare pasi tentoi të ndërmerrte një udhëtim drejt Kanadasë me vizë të falsifikuar, nisi...

Ndeshja e bamirësisë/ Lista e yjeve të futbollit që do zbresin në ‘Air Albania’

Publikohen emrat e futbollistëve që do të zbresin mbrëmjen e 10 janarit në stadiumin e ri “Air Albania” për ndeshjen e bamirësisë. Të ardhurat nga...

Gjermani/ Turku sulmon policinë me thikë, e pëson keq

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në gjermani. Një qytetar turk ka tentuar të sulmojë me thikë disa trupa policie në veri të vendit...

Foto/ Jahti u gjet i braktisur në Shëngjin, detaje për fatin e biznesmenit turk

Një jaht luksoz u gjet i braktisur ditën e djeshme rreth 12 milje larg bregut në Shëngjin, ndërsa ende nuk ka informacion rreth pronarit. Brenda...

Të fundit

Moti për nesër/ Reshje të dobëta në të gjitha qarqet

Sot pasdite (e hënë, dt. 06) dhe nesër (e martë, dt. 07) priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet. Në zona të kufizuara të...

Shtimi i rasteve/ Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me Asociacionin e Komunave të Kosovës. Gjatë takimit online, Hoti iu prezantoi kryetarëve të komunave...

Rama i implikuar në idenë e shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi? Meta flet troç

Presidenti Meta shprehu haptazi qëndrimin se është kundër planit për rishikimin e kufirit Kosovë-Serbi. I pyetur mbi deklaratën e ish-këshilltarit të Trump, John Bolton...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të ndjeshme në numrin e rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit. Sipas mediave vendase,...

Denoncimi i Bashës për bazën ushtarake në Sarandë, Meta tregon hapin që do ndërmarrë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka komentuar denoncimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha se në sekret të plotë qeveria po u jep oligarkëve...