E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Tërmeti i fuqishëm/ Pas deklaratës së Xhaçkës, reagon menjëherë Presidenca

Presidenca ka reaguar menjëherë pas deklaratës së ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, teksa iu përgjigj letrës së Ilir Metës, i cili ngriti alarmin për një rrezik të mundshëm nga një tërmet apokaliptik.

Zëdhënësi Tedi Blushi, përmes një postimi në rrjetet sociale, risjell në kujtesë shkrimet e publikuara në mediat ndërkombëtare dhe ato kombëtare.

“Papagajtë nuk kanë nevojë për fakte dhe as për argumente, ata vetëm përsërisin veten çdo herë. Për ata që kanë dëgjuar sot “zëdhënësen” e re në Shqipëri të z.Tselentis, po u rikujtojmë shkrimet e publikuara në mediat ndërkombëtare dhe kombëtare që i gjeni në linkun më poshtë. Ndërsa për ligjin “Për Mbrojtjen Civile” bën mirë të jetë e informuar se është dekretuar para se të përfundojë afati”, shkruan Blushi.

Kujtojmë që Xhaçka u shpreh se ligji “Për Mbrojtjen Civile” nuk është dekretuar ende nga presidenti, mirëpo kjo deklaratë është hedhur poshtë nga Blushi, i cili i kërkoi që të jetë më e informuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...

Evi Kokalari i publikon dokumentin Bashës: Të nis një investigim për këto afera

Që kur u shfaq në "Foltoren" e Sali Berishës si një mbështetëse "amerikane" e ish-kryeministrit në “luftën” e tij kundër SHBA-së, Evi Kokalari nuk...

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...

Hoxhë Hasan Tahsini, në fokus të Akademisë për Studime të Çamërisë

Hoxhë Hasan Tahsini ka qenë në fokus të Akademisë së Studimeve për Çamërinë. Simpoziumi shkencor i Akademisë së Studimeve për Çamërinë është mbajtur në...