E hënë, 18 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Trump: Jam njeriu më pak racist në botë

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump i është përgjigjur deklaratave të fundit ndaj tij të cilët e akuzojnë sërish për racizëm.

Përmes një videoje të shpërndarë në media, Donald Trump shprehet se ai është personi më pak racist në botë. Më pas, Trump ka sulmuar sërish politikanin Rev Al Sharpton, me të cilin ka pasur debate më parë, duke e quajtur atë një racist.

Sipas Trump, atë çfarë ai ka bërë për Afrikën në 2 vite e gjysmë në pushtet, nuk ka mundur ta bëjë asnjë president tjetër, asnjëherë më parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rekord i ri/ 700 mijë shqiptarë kanë ikur nga vendi nga 2008

Që nga viti 2008 deri në 2020-n, janë rreth 700 mijë shtetas shqiptarë që kanë marrë leje qëndrimi në një nga shtetet e Bashkimit...

COVID-19 i merr jetën ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 84-vjeçare. Colin Powell, Sekretari i parë me ngjyrë i Shteteve të...

Afrimiteti i tyre nxiti diskutime/Donaldi gdhend në dru portretin e Semit

Semi dhe Donaldi kanë shfaqur afrimitet shoqëror me njëri-tjetrin në “Big Brother Vip”. Bora Zamani nga ana tjetër hodhi poshtë aludimet se aktori i...

Vazhdimi i revolucionit të Shën Valentinit

Nga: Andi Bushati Konluzioni i përbashkët i të gjitha analizave, menjëherë sapo dolën shifrat e para të zgjedhjeve lokale në Kosovë, ishte rezultati shumë më...

Maqedoni e Veriut/ Partitë nuk presin KSHZ, shpallin rezultatet

Rreth 49.11% ose 842.512 votues morën pjesë në votime në zgjedhjet lokale të së dielës (17.10) në Maqedoninë e Veriut. Kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski ka...