E diel, 6 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

Tedi Blushi

Meta merr në mbrojtje zëdhënësin: Mos më ndërhyni më për të

Një zë mjaft i besueshëm për Metën është zëdhënësi i tij Tedi Blushi. Në mungesë të përgjigjes nga ana e Metës, zëdhënësi i tij...

Blushi-Ballës: Reflektoni deri të enjten, mos merrni peng të ardhmen e vendit

Vijon përplasja Presidencë-Qeveri, lidhur me ndryshimet në kodin e ri zgjedhor, pasi presidenti Ilir Meta kërkon që të merret opinioni i Venecias, ndërsa mazhoranca...

“Meta dha nënshtetësi VIP për të dënuarin me 30 vite burg”, reagon Presidenca

Presidenca ka reaguar ashpër pas dëshmisë së gazetarit Adriatik Doçi, të dhënë në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, ku tha se Ilir Meta i ka...

Zëdhënësi i Metës, sfidë Ramës: Kur do përballeni në studio televizive?

Presidenca i është përgjigjur akuzave të përfaqësuesve të maxhorancës në lidhje me “sulmin ndaj gazetarëve”. Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi thotë se ka vendosur të...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Zëdhënësi i Metës i përgjigjet Ramës: Ora e përballjes po afron

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar duke iu përgjigjur akuzave të kryeministrit Rama në lidhje me dhënien e nënshtetësisë ndaj futbollistit...

‘E ke përdhosur kushtetutën’ /Blushi-Ramës: Thellohu dhe relfekto urgjent

Zëdhësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas deklaratës së këtij të fundit se Presidenti i Republikës në...

Thuaji popullit që je peng/ Deklarata e Metës nuk i drejtohej Bashës por Ramës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta gjatë konferencës për shtyp me gazetarët, foli me tone të ashpra ndaj kreut të PD, Lulzim Basha pasi ky...

Zëdhënësi i Metës: Horrat e mafies së inceneratorëve si shpëton asgjë nga burgu

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidenti të Republikës, ka publikuar detaje për shtantazhin që një gazetar ka bërë ndaj një deputeti të Partisë Socialiste. I njëjti...

‘Meta të ka ftuar në debat pse fshihesh pas Twitter-it’/ Blushi i kthehet Ramës

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi i kërkon kryeminstrit Edi Rama që të respektojë marrëveshjen e 5 qershorit, dhe të dënojë në emër të OSBE,...

Të fundit

Imazhet e rralla të legjendës së sportit shqiptar (FOTO)

Publikohen fotot e rralla të mjeshtrit të Merituar të Sportit, Ajet Toska, i konsideruar si legjenda e atletikës shqiptare në garën e hedhjes se...

Të izoluar në 31 dhjetor? Silva Bino jep njoftimin e rëndësishëm

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, në një lidhje për "Report Tv", ka thënë se edhe...

Shuhet pronari i ‘Fax News’/Irfan Hysenbelliu, mesazh prekës për vëllain

Irfan Hysenbelliu, presidenti i televizionit 'News24', ka reaguar pas humbjes së të vëllait, Kasem Hysenbelliu. Presidenti i ‘Hysenbelliu Group’,  shpreh falenderimet në emër të...

Pacientët e COVID-19 me pasoja edhe pas muajsh të tërë

Ndërsa pandemia po mbush vitin, doktorët janë duke monitoruar pacientët e COVID-it që ende vuajnë pasojat e sëmundjes. Ata vazhdojnë të përjetojnë simptoma megjithëse...

Greqia raporton shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja 

Pavarësisht masave shtrënguese, Greqia vijon të ketë shifra tejet të larta të të infektuarve. Pandemia vijon të mbajë të mbërthyer Greqinë, e cila vijon të...