E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

presidenca

Presidenca ndriçohet nga ngjyrat e flamurit të Italisë

Në shenjë solidariteti me situatën e vështirë që po kalon Italia, ndërtesa e Presidencës është ndriçuar nga ngjyrat e flamurit të shtetit fqinj. Në lidhje...

Italia qan për viktimat! Flamujt në gjysmështizë dhe një minutë heshtje (VIDEO)

Flamujt në gjysmështizë dhe një minutë heshtje. Ishte kjo panorama e përgjitshme e asaj që po ndodh në Italinë fqinje, e cila ka qarë...

Koronavirusi/ Reagon Presidenca: Kemi ngritur Task Forcë

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi përmes një postimi në Facebook, ka bërë me dije se është ngritur një Task Forcë në kuadër të përballimit...

Presidenca i përgjigjet Ramës: 6 pyetje për “Gruan e Bilalit”

Presidenca i është përgjigjur përmes zëdhënësit Tedi Blushi, deklaratave të bëra sot nga kryeministri Edi Rama në Kuvend. Blushi shkruan ndër të tjera se Presidenti...

Një ditë para protestës, Presidenca bën njoftimin e bujshëm

Vetëm një ditë para manifestimit të thirrur nga Ilir Meta, zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi ka bërë njoftimin e bujshëm. Përmes një postimi në Facebook,...

Presidenca ia kthen Ramës: Gruaja e Bilalit do takohet shumë shpejt me popullin

Presidenca ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama për presidentin Ilir Meta. Kreu i qeverisë u shpreh në emisionin “Real Story” se Meta nuk ka...

Betohet tek presidenti anëtarja më e re e SPAK-ut

Anëtarja më e re e SPAK-ut, Doloreza Musabelliu u betua ditën e sotme para presidentit Ilir Meta. Ceremonia e betimit të prokurores më të re...

Ambasadorja e re SHBA takohet me Metën në Presidencë

Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim është paraqitur mëngjesin e sotëm në Presidencë. Bëhet me dije se ambasadorja do t’i paraqesë presidentit...

Pasojat e tërmetit të fuqishëm në Turqi, reagon Presidenca

Pas tërmetit të fuqishëm që shkundi Turqinë pasditen e sotme, ka ardhur edhe reagim i presidencës turke. “Po ndjekim situatën nga afër. Siguria e qytetarëve...

Meta dekreton aktin normativ për dhurimin e banesave

Pas një sërë ligjesh të kthyera Kuvendit për rishqyrtim, presidenti Meta ka dekretuar ditën e sotme aktin normativ për dhurimin e apartamenteve familjarëve të...

Të fundit

“SHBA qëndron krahë Shqipërisë”, mesazhi i Ambasadës Amerikane

Ambasada Amerikane në Tiranë, teksa ka kërkuar maturi dhe vetëndërgjegjësim nga ana e qytetarëve lidhur me pandeminë, po kështu jep mesazhe të forta për...

Një lajm i mirë për Italinë, zbulohet testi më i ri për koronavirusin

Gjatë dy javëve të fundit, Italia është përballur me shifra shokuese të të vdekurve nga koronavirusi, ku deri më tani numërohen më shumë se...

Eksperti më i lartë i koronavirusit në SHBA kërcënohet me jetë

E gjithë bota është në kolaps, e po kështu shkencëtarët po punojnë pa pushim për krijimin e një vaksine. Teksa një përpjekje e madhe...

SHBA-ja duhet ta udhëheqë botën në përpjekjet ndaj pandemisë

Nga: Martin Wolf “Financial Times” Historia përshpejtohet gjatë periudhës së krizave. Pandemia aktuale, nuk mund të transformojë vetëm botën, por ajo mund të përshpejtojë ndryshimet...

MOSAD, si Izraeli po e përdor shërbimin e tij sekret kundër koronavirusit

Nga: Ben Caspit “Al Monitor” Josi Kohen, kreu i shërbimit sekret izraelit, Mossad, ka mësuar gjatë javëve të fundit një mësim shumë interesant. Ishte shumë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT