E shtunë, 16 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Etiketa

zjarret

Zjarret/Rama: Soreca e Kim janë qytetarë kur kemi nevojë, jo ambasadorë

Në aktivitetin e zhvilluar në bazën ajrore në Farkë, lidhur me menaxhimin e situatës së zjarreve në vend, Rama ashpërsoi tonet sa i përket zjarrvënësve...

“Kërkoj falje, nuk bëmë aq sa duhej”, Mitsotakis në konferencë për zjarret

"Ne arritëm të mbrojmë mijëra njerëz, por humbëm pyje dhe prona, dhe jemi këtu sot për të folur për gjithçka". Me këtë frazë, kryeministri...

“Vetëm nëse jeni prind, ju e dini se…”, fotoja prekëse që u bë virale

Një foto është bërë virale në rrjet, ku tregon një vajzë 9-vjeçare e cila qan pasi nuk di çfarë po bëhet me prindërit e...

Posta e mëngjesit/ Ngjarjet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Zhvillimet kryesore në rajon Deputeti i LDK-së paralajmëron rikthimin e karantinës nga muaji shtator Qeveria e Kosovës miraton strategjinë për Sundimin e Ligjit 2021-2026 Situata nga zjarret...

Regjistrohet viktima e dytë nga zjarret në Shqipëri

Sot është shënuar viktima e dytë nga zjarret në Shqipëri. Tatiana Haxhiaj nuk ia ka dalë dot mbanë, ndërsa pak ditë më parë vdiq...

Shmanget katastrofa e zjarrit në autostradën Shqipëri-Kosovë

Një vatër shumë e rrezikshme zjarri masiv, mbi tunelin e Kalimashit, në Autostradën Shqipëri- Kosovë u mbyll në orët e para të ditës së...

Fshati digjet, por kush krihet?

Nga: Edmond Tupja Sigurisht, për të mos ua lënduar sytë fort të moralshëm disave prej jush, o lexueset e lexuesit e mi të përjavshëm, guxova...

Posta e mëngjesit/ Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë Dialogu me Serbinë, Kurtit i kërkohet zgjidhje "kreative" për asociacionin Zjarri në Greqi, evakuohen 5 fshatra, flakët vetëm 300 metra larg shtëpive Beteja...

Gjithmonë me sytë nga jashtë për ndihmë!

Nga: Mentor Kikia Kur na bien zjarret, kërkojmë helikopterë deri në Holandë e Çeki! Kur bie tërmet, kërkojmë qen nuhatës në Turqi e Kosovë! Kur përmbytemi, na...

Posta e mëngjesit/ Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë Autori i raportit amerikan për Kosovën: SHBA duhet ta vazhdojë presionin ndaj Serbisë për njohje reciproke Investigimi i ‘Le Monde’: Lidhjet e...

Të fundit

Vdekja e turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë lëvizjet në hotelin luksoz

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon shkaqeve që çuan në vdekjen e katër turistëve rusë në Qerret të Kavajës. Viktimat...

Putin po e than qëllimisht tregun e gazit në Evropë?

Në fillim dukej si një fushatë publicitare. "Ata që në Evropë ishin dakord të lidhnin me ne marrëveshje afatgjata, mund të fërkojnë duart tani...

Një mrekulli arti nga Yllka Mujo

Nga: Preç Zogaj Në Teatrin Metropol të Tiranës po shfaqet këto ditë vepra teatrale “Oh, ato ditë të bukura” e shkrimtarit nobelist Samuel Beket, vënë në...

Djali i vendosi zjarrin shtëpisë dhe shikon flakët i qetë nga ballkoni (VIDEO)

Flakët që shkrumbuan një banesë sot në Tiranë, ishin vendosur nga djali i shtëpisë. Nënë e bir u hodhën nga kati i tretë, për...

Vettingu 2022, zgjatje mandati i KPK apo KLGJ, KLP dhe KPA?

Nga: Eduard Halimi Mandati i anëtarëve të KPK (vetingu i shkallës së parë) të zgjedhur në mes të fushatës elektorale të 2017, mbaron në korrik të...